CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Facturi mai mari la GAZE pentru consumatorii casnici. Cu cat a crescut pretul

publicat 2018-05-03 15:15:26 (Puterea)
Facturi mai mari la GAZE pentru consumatorii casnici. Cu cat a crescut pretul Pretul gazelor pentru consumatorii casnici in regim reglementat aflati sub contract cu mai multi furnizori regionali a crescut, de la 1 mai, cu 5 pana la 14%, in functie de furnizor. Potrivit noilor preturi publicate in Monitorul Oficial de catre ANRE, vor avea parte de scumpiri abonatii din zona Dobrogei, Bihor, Teleorman, Olt, Giurgiu, dar si consumatori casnici din zona Moldovei si Harghita. Scumpirile pleaca de la 2%, cum e cazul firmei furnizoare din Teleorman, pana la 14%, cum e cazul... ...continuare.

Dezvaluire exploziva. Cui apartine de fapt BMW-ul cu care Dragnea a mers la mare

publicat 2018-05-03 15:15:26 (Realitatea-TV)
Dezvaluire exploziva. Cui apartine de fapt BMW-ul cu care Dragnea a mers la mare BMW-ul cu care Dragnea a fost la mare ar apartine firmei la care este actionar fiul sau, scrie presa din Teleorman. Victor Ponta are alta surse. BMW-ul lui Dragnea continua sa atraga interes. Limuzina pe care seful PSD o conducea la intoarcerea de pe litoral este inmatriculata in judetul Teleorman si este inscrisa, in acte, pe firma ROMCIP, detinuta de fiul sau, Valentin Dragnea, scrie Liber in Teleorman.Potrivit Arhivei Electronice de Garantii Reale Imobiliare, BMW-ul a fost cumparat in... ...continuare.

Facturi mai mari la GAZE pentru consumatorii casnici in mai multe zone ale tarii

publicat 2018-05-03 14:45:23 (Romania-TV)
Facturi mai mari la GAZE pentru consumatorii casnici in mai multe zone ale tarii Potrivit noilor preturi publicate in Monitorul Oficial de catre ANRE, vor avea parte de scumpiri abonatii din zona Dobrogei, Bihor, Teleorman, Olt, Giurgiu, dar si consumatori casnici din zona Moldovei si Harghita. Scumpirile pleaca de la 2%, cum e cazul firmei furnizoare din Teleorman, pana la 14%, cum e cazul furnizorului din Tulcea. Cel mai mare furnizor din sudul tarii a scumpit deja cu 10% gazul, de la 1 aprilie, anticipat fata de cei 15 furnizori carora li s-a aprobat acum majorarea... ...continuare.

Victor Ponta: Liviu Dragnea a furat "fara rusine" Romania, judetul Teleorman, PSD, Guvernul, Parlamentul

publicat 2018-04-27 14:45:15 (Romania-TV)
Victor Ponta: Liviu Dragnea a furat "fara rusine" Romania, judetul Teleorman, PSD, Guvernul, Parlamentul "Si eu l-am acuzat (justificat) pe Basescu de multe lucruri - era o batalie politica interna pe care am dus-o insa cu arme care nu erau impotriva Romaniei! Sa spui public despre Presedintele tarii noastre (indiferent cum il cheama) ca este 'antisemit' este o declaratie atat de grava pe care Dragnea nu o intelege sau de care nu ii pasa", a scris Ponta pe Facebook. El mai sustine ca Liviu Dragnea a furat "fara rusine" Romania, judetul Teleorman, PSD, Guvernul, Parlamentul, la fel ca si insula... ...continuare.

Fostul presedinte al CJ Teleorman, Adrian Gadea, este AUDIAT la DNA! Miscare de ultima ora in DOSARUL "BELINA"

publicat 2018-04-25 16:30:20 (Evenimentul-Zilei)
Fostul presedinte al CJ Teleorman, Adrian Gadea, este AUDIAT la DNA! Miscare de ultima ora in DOSARUL BELINA Fostul presedinte al CJ Teleorman Adrian Gadea s-a prezentat miercuri la sediul Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) din Bucuresti. La parchetul anticoruptie s-a aflat, tot miercuri, si fostul vicepremier, Sevil Shhaideh, actual consilier al prim-ministrului Viorica Dancila. ...continuare.

Bilantul deceselor cauzate de virusul gripal a crescut. Ultima victima, un tanar din Teleorman

publicat 2018-04-25 15:00:26 (Realitatea-TV)
Bilantul deceselor cauzate de virusul gripal a crescut. Ultima victima, un tanar din Teleorman Un tanar in varsta de 25 de ani, din judetul Teleorman, a murit, miercuri, din cauza gripei. Din pacate, numarul total al persoanelor care au decedat din aceasta cauza ajunge la 126. Ultima persoana care a decedat din cauza gripei este acest tanar din comuna Buzescu, judetul Teleorman, care nu era vaccinat antigripal. Mai mult decat atat, acesta ar fi avut si alte probleme medicale in ultimii ani.Potrivit infotr.ro, in toata aceasta perioada de timp, tanarul a refuzat sa i se administreze... ...continuare.

Sevil Shhaideh a ajuns la DNA. Anunt surpriza de ultima ora in dosarul Belina

publicat 2018-04-25 15:00:26 (Realitatea-TV)
Sevil Shhaideh a ajuns la DNA. Anunt surpriza de ultima ora in dosarul Belina Fostul vicepremier Sevil Shhaideh a ajuns in urma cu putin timp la DNA. Potrivit unor surse Realitatea TV, procurorii ii schimba calitatea din suspect in inculpat, in dosarul Belina. Sevil Shhaideh a mai fost chemata la DNA, in acest dosar, de trei ori, ultima data in ianuarie 2018, dupa cum a scris realitatea.net ().In septembrie 2017, DNA a anuntat ca Sevil Shhaideh este suspectata de savarsirea infractiunii de abuz in serviciu. Totul a plecat de la un dosar potrivit caruia parti din Insula... ...continuare.

Un tanar de 25 de ani a MURIT din cauza GRIPEI. Numarul deceselor a ajuns la 126 de persoane

publicat 2018-04-25 13:00:24 (Puterea)
Un tanar de 25 de ani a MURIT din cauza GRIPEI. Numarul deceselor a ajuns la 126 de persoane Un tanar de 25 de ani, din judetul Teleorman, a murit, miercuri, din cauza gripei. Numarul total al persoanelor care au decedat din aceasta cauza ajunge la 126. Institutul National de Sanatate Publica (INSP) informeaza ca inca o persoana a murit, miercuri, din cauza gripei, fiind vorba despre un tanar de 25 de ani, din judetul Teleorman, care nu era vaccinat si avea si alte probleme medicale. In cazul acestuia a fost confirmat virusul gripal de tip B. Numarul total de morti cauzate de virusul... ...continuare.

Ultimul termen in dosarul Dragnea – Bombonica legat de DGASPC Teleorman, miercuri, la ICCJ

publicat 2018-04-25 08:15:15 (Libertatea)
Ultimul termen in dosarul Dragnea – Bombonica legat de DGASPC Teleorman, miercuri, la ICCJ Inalta Curte de Casatie si Justitie (ICCJ) dezbate ultimul termen in dosarul Dragnea-Bombonica, pe 25 aprilie, in care presedintele PSD (Partidul Social Democrat), Liviu Dragnea, este judecat pentru instigare la abuz in serviciu in legatura cu angajarea a doua membre de partid la Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului (DGASPC) Teleorman. Dosarul a […] Post-ul Ultimul termen in dosarul Dragnea – Bombonica legat de DGASPC Teleorman, miercuri, la ICCJ apare... ...continuare.

Ziua judecatii pentru Dragnea. Ultimul termen in dosarul "Bombonica"

publicat 2018-04-25 07:30:32 (Realitatea-TV)
Ziua judecatii pentru Dragnea. Ultimul termen in dosarul "Bombonica" Miercuri este ultimul termen in procesul "Bombonica" in care Liviu Dragnea este acuzat de instigare la abuz in serviciu si instigare la fals intelectual. Liviu Dragnea, la un pas de sentinta in dosarul DGASPC Teleorman. Azi este ultimul termen al procesului in care presedintele PSD este judecat.Dragnea este acuzat de instigare la abuz in serviciu si instigare la fals intelectual, alaturi de fosta sa sotie Bombonica Prodana, dar si de fosti angajati ai Directiei Generale de Asistenta Sociala... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro