CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Afacerile Aerostar Bacau s-au diminuat cu 4,5% in 2017, la 340 mil. lei

publicat 2018-04-20 14:15:30 (Ziarul-Financiar)
Afacerile Aerostar Bacau s-au diminuat cu 4,5% in 2017, la 340 mil. lei Producatorul de componente pentru avioane Aerostar Bacau (ARS) a raportat pentru 2017 afaceri de 340 mil. lei, in scadere cu 4,5% fata de rezultatul obtinut in anul precedent si un profit net de 53,1 mil. lei, minus 5,8% fata de 2016. "In 2017 vanzarile Aerostar au fost de 340 milioane lei, iar profitul brut in valoare de 59 milioane lei. Investitiile realizate s-au ridicat la aproape 23,5 milioane lei, in crestere cu 20% fata de 2016.", a precizat directorul companiei, Grigore Filip, in... ...continuare.

Cemacon Bacau, controlat de fratii Paval, vrea sa cumpere 5% din firma pentru 3,1 mil.lei, intr-o oferta publica

publicat 2018-04-19 10:00:27 (Ziarul-Financiar)
Cemacon Bacau, controlat de fratii Paval, vrea sa cumpere 5% din firma pentru 3,1 mil.lei, intr-o oferta publica Producatorul de caramizi Cemacon Cluj Napoca, controlat de fratii Dragos si Adrian Paval, proprietarii Dedeman,deruleaza in perioada 25 aprilie-17 mai o ofera publica de cumparare a unui pachet de actiuni reprezentand 5% din capital, la un pret de 3,1 milioane lei.Oferta este intermediata de SSIF BT Capital Partners si vizeaza un numar total de 5,69 milioane actiuni.Cemacon are un capital social de 11,39 milioane lei, actionarii fiind Dedeman Bacau (40,7%), Business Capital for... ...continuare.

Un barbat din Bacau, la un pas de moarte, dupa ce s-a prabusit pe calea ferata

publicat 2018-04-18 17:15:23 (ProTV)
Un barbat de 80 de ani din Bacau a fost salvat de la moarte sigura, dupa ce i s-a facut rau în timp ce traversa spre casa calea ferata. ...continuare.

Barbat din Bacau, batut si jefuit de trei indivizi, in timp ce se indrepta spre casa

publicat 2018-04-18 09:00:18 (ProTV)
Trei barbati din Bacau au fost retinuti pentru 24 de ore, dupa ce, în 8 aprilie, de Paste, au atacat si au jefuit un vecin. ...continuare.

Viorel Hrebenciuc si-ar putea afla sentinta in dosarul retrocedarilor. Pronuntarea a fost amanata deja de trei ori

publicat 2018-04-17 07:15:29 (Romania-TV)
Viorel Hrebenciuc si-ar putea afla sentinta in dosarul retrocedarilor. Pronuntarea a fost amanata deja de trei ori In ianuarie 2015, fostul deputat Viorel Hrebenciuc, fiul acestuia, Andrei Hrebenciuc, fostul deputat Ioan Adam, fostul senator Tudor Chiuariu si alte 13 persoane au fost trimisi in judecata de procurorii anticoruptie, in dosarul retrocedarii ilegale a peste 43.000 de hectare de padure din judetul Bacau. In acest dosar sunt judecati si Gheorghe Paltin-Sturdza, beneficiarul padurilor din judetul Bacau, judecatorul Lorand Andras Ordog de la Tribunalul Covasna, fostul sef al Romsilva Adam... ...continuare.

Burleanu anunta cate voturi va primi la FRF » Continua sa-l acuze pe Lupescu: "Nu si-a dat demisia! Mail-ul a fost dat de cel care l-a ajutat sa-si angajeze cumnatul la UEFA"

publicat 2018-04-16 14:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
Burleanu anunta cate voturi va primi la FRF » Continua sa-l acuze pe Lupescu: Nu si-a dat demisia! Mail-ul a fost dat de cel care l-a ajutat sa-si angajeze cumnatul la UEFA Razvan Burleanu, presedintele FRF, a declarat câte voturi crede ca va primi la alegerile de pe 18 aprilie si a vorbit despre faptul ca AJF Bacau nu-l va vota (detalii aici). "Din cele 255 de voturi, eu am 160 - 170 în acest moment. Știam ca nu voi avea votul de la AJF Bacau. Știam ca-l voi pierde. Cei de la AJF Bacau au decis sa nu ma sustina pe mine. Nu e un vot pe care mi-l doream. ... ...continuare.

ULTIMA ORA Tradarea tradarilor! Lovitura puternica pentru Burleanu cu 3 zile inainte de alegeri: "E vorba despre respect!"

publicat 2018-04-15 18:00:06 (Gazeta-Sporturilor)
ULTIMA ORA Tradarea tradarilor! Lovitura puternica pentru Burleanu cu 3 zile inainte de alegeri: E vorba despre respect! Razvan Burleanu si-a pierdut încrederea mai multor AJF-uri din tara, însa poate cea mai dureroasa veste e ca AJF Bacau, organizatie în care era considerat mare favorit si cu care are legaturi puternice, nu va fi alaturi de el. Actualul presedinte al FRF a facut primii pasi în fotbal la FCM Bacau, însa AJF-ul a decis sa-l sustina pe Ionut Lupescu, contracandidatul sau. Alegerile FRF au loc pe 18 aprilie. "RESPECT. ... ...continuare.

Cu cine voteaza AJF Bacau, la alegerile de pe 18 aprilie. Moldovenii il reneaga pe Razvan Burleanu

publicat 2018-04-15 12:15:12 (Libertatea)
Cu cine voteaza AJF Bacau, la alegerile de pe 18 aprilie. Moldovenii il reneaga pe Razvan Burleanu Cu cine voteaza AJF Bacau, la alegerile de pe 18 aprilie. Moldovenii il reneaga pe Razvan Burleanu.  Nascut in Bacau, actualul presedinte de la "Casa Fotbalului", Razvan Burleanu, nu va fi votat de catre oamenii lui, la alegerile de miercuri. "AJF Bacau voteaza IONUT LUPESCU RESPECT. Despre acest cuvant se vorbeste in fotbalul mare, in […] Post-ul Cu cine voteaza AJF Bacau, la alegerile de pe 18 aprilie. Moldovenii il reneaga pe Razvan Burleanu apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Un tanar de 19 ani din judetul Bacau a ajuns in arest, dupa ce a incercat sa violeze o vecina

publicat 2018-04-12 18:00:15 (ProTV)
Victima a fost atacata într-o zona izolata. Femeia de 40 de ani a reusit sa scape doar pentru ca un trecator i-a sarit în ajutor. ...continuare.

Divizia A1, faza a doua, etapa a 26-a. Fetele de la CSM Bucuresti, spre titlu la volei feminin cu Știinta Bacau. Se joaca azi, de la 20.00

publicat 2018-04-12 15:00:12 (Libertatea)
Divizia A1, faza a doua, etapa a 26-a. Fetele de la CSM Bucuresti, spre titlu la volei feminin cu Știinta Bacau. Se joaca azi, de la 20.00 Divizia A1, faza a doua, etapa a 26-a. Fetele de la CSM Bucuresti, spre titlu la volei feminin cu Știinta Bacau. Se joaca azi, de la 20.00. Programul etapei a 26-a Joi, 12 aprilie 20.00 CSM Bucuresti – Știinta Bacau   Sambata, 14 aprilie 18.30 CSM Lugoj – Volei Alba Blaj 19.00 Agroland Timisoara – […] Post-ul Divizia A1, faza a doua, etapa a 26-a. Fetele de la CSM Bucuresti, spre titlu la volei feminin cu Știinta Bacau. Se joaca azi, de la 20.00 apare prima... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro