CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




CHEFI LA CUTITE 2018. Sezonul de poveste aduce farfurii de trei cutite pe masa jurizarii

publicat 2018-04-23 14:30:15 (Romania-TV)
CHEFI LA CUTITE 2018. Sezonul de poveste aduce farfurii de trei cutite pe masa jurizarii Imaginatia concurentilor a fost, ca de obicei, sustinuta de prospetimea ingredientelor din camara Lidl, cu ajutorul carora bucatarii au gatit preparate ce s-au ridicat la standardul inalt al competitiei. Pentru unii dintre ei, seara s-a terminat cu un pasaport de trecere in etapa urmatoare, iar cele mai savuroase propuneri culinare au fost jurizate cu trei cutite. Citeste si CHEFI LA CUTITE 17 APRILIE 2018. O concurenta a venit sa-l cucereasca pe Chef Scarlatescu Prospetimea fructelor si a... ...continuare.

HOROSCOP MAI 2018: Zodii care isi tradeaza prietenii in aceasta luna

publicat 2018-04-23 14:30:15 (Romania-TV)
HOROSCOP MAI 2018: Zodii care isi tradeaza prietenii in aceasta luna Iata care sunt cei patru nativi din zodiac care isi tradeaza prietenii in luna mai, scrie lyla.ro. Citeste si 5 femei din zodiac care vor alege mereu pisica in locul barbatului Leu Nativul din Leu nu se da la o parte de la nimic. Acesta face ce face si este mereu in centrul atentiei. In luna mai pentru Lei se vor cerne prieteniile. Este o luna in care Leul reuseste sa o ia de la capat insa cu alti oameni. Varsator Roata se intoarce pentru nativii din Varsator, acestia vor da niste lovituri... ...continuare.

EXATLON ROMANIA 23 APRILIE 2018 LIVE VIDEO KANAL D. Confruntare fara menajamente, fanii au luat foc pe retelele de socializare

publicat 2018-04-23 14:15:15 (Romania-TV)
EXATLON ROMANIA 23 APRILIE 2018 LIVE VIDEO KANAL D. Confruntare fara menajamente, fanii au luat foc pe retelele de socializare EXATLON ROMANIA 23 APRILIE 2018 LIVE VIDEO KANAL D. Emisiunea "Exatlon" a fost lider de audienta, sambata si duminica, pe toate categoriile de public. LIVE VIDEO KANAL D 23 APRILIE Emisiunea "Exatlon", difuzata de televiziunea Kanal D, a fost lider de audienta pe toate categoriile de public, sambata si duminica, cand a fost urmarita de peste 1,5 milioane, respectiv peste 1,6 milioane de telespectatori la nivel national. Editia de sambata a emisiunii "Exatlon", difuzata in intervalul orar... ...continuare.

CURS VALUTAR BNR 23 APRILIE 2018: Leul se apreciaza in fata euro

publicat 2018-04-23 14:15:15 (Romania-TV)
CURS VALUTAR BNR 23 APRILIE 2018: Leul se apreciaza in fata euro CURS VALUTAR BNR 23 APRILIE 2018. Euro ramane la 4,65 lei, aproape de cursul anuntat vineri de BNR. Moneda europeana ajunsese la 4,67 lei, in jurul orei 8, in aceasta dimineata, fata de 4,66 lei, cursul anuntat vineri de BNR. Dupa ora 8, moneda europeana a scazut pana la 4,65 lei. Leul a atins pe 17 aprilie cea mai ridicata valoare in fata monedei europene din ultimele doua luni si jumatate (4,6485 lei/euro), mai precis din 6 februarie 2018 cand BNR a anuntat un curs de referinta de 4,6423... ...continuare.

Tanara atacata, agresata sexual si jefuita in liftul unui bloc din Capitala. Agresorul a fost retinut

publicat 2018-04-23 14:00:26 (Romania-TV)
Tanara atacata, agresata sexual si jefuita in liftul unui bloc din Capitala. Agresorul a fost retinut Duminica seara, in jurul orei 22.00, politisti din cadrul Sectiei 9 au fost sesizati, prin intermediul 112, cu privire la faptul ca "o tanara de 22 de ani, in timp ce se afla in liftul unui bloc din sectorul 2, ar fi fost agresata fizic de catre un barbat, care ar fi incercat sa intretina raporturi sexuale cu aceasta impotriva vointei sale, iar ulterior ar fi deposedat-o de portofel si a parasit in graba scara blocului". Agresorul a fost depistat si identificat de oamenii legii, care au... ...continuare.

Adrian Mutu s-a propus antrenor la FCSB. Raspunsul lui Gigi Becali a fost FABULOS

publicat 2018-04-23 14:00:26 (Romania-TV)
Adrian Mutu s-a propus antrenor la FCSB. Raspunsul lui Gigi Becali a fost FABULOS Adrian Mutu l-a vizitat pe Gigi Becali la palat si i-a transmis ca e pregatit sa-i ia locul lui Nicolae Dica. "Dica nu pleaca pana in vara. Daca ia titlul, ramane. Daca nu castiga, vedem pe cine pun. Tu nu ai antrenat pe nicaieri, nu ai demonstrat ce poti. Du-te si ia o echipa, pe viitor o sa te am in vedere", i-ar fi raspuns Gigi Becali lui Adrian Mutu, conform Fanatik. Imagini de colectie cu Gigi Becali si Catalin Botezatu. Cum se distrau cei doi in urma cu 30 de ani VIDEO "Deocamdata sunt... ...continuare.

HOROSCOP 24 APRILIE 2018: Ziua de marti vine cu conflicte si probleme

publicat 2018-04-23 14:00:26 (Romania-TV)
HOROSCOP 24 APRILIE 2018: Ziua de marti vine cu conflicte si probleme HOROSCOP 24 APRILIE 2018 Berbec (21 martie - 20 aprilie) Relatiile sentimentale si cele cu copiii sunt dificil de gestionat astazi. Cei dragi vor dori lucruri sau servicii scumpe, insa platite mai mult de tine. Stabileste o limita financiara clara si de asemenea pune pe hartie si cheltuielile comune care vor trebui respectate de toata lumea. Pana la urma vei reusi sa inveselesti atmosfera celor dragi si sa-i ademenesti in activitati recreative. HOROSCOP 24 APRILIE 2018 Taur (21 aprilie - 21... ...continuare.

IPS Teofan, despre referendumul pentru familie: Un lucru mai sfant, mai demn de aparat nu exista

publicat 2018-04-23 14:00:26 (Romania-TV)
IPS Teofan, despre referendumul pentru familie: Un lucru mai sfant, mai demn de aparat nu exista El a declarat, la finalul slujbei oficiate la Biserica Sfantul Gheorghe din Botosani, ca apararea familiei este cel "mai sfant si mai demn de aparat lucru in aceasta lume". "Dumnezeu a randuit anumite legi. Printre legile cele mai importante pe care Dumnezeu le-a inradacinat in mintea oamenilor este aceea ca familia sa fie formata din barbat, femeie si pruncii lor. Un lucru mai sfant si mai demn de aparat nu exista cred in aceasta lume. Oamenii de bine sa isi arate adeziunea lor vizavi de... ...continuare.

Bebelus de 3 luni mort dupa botez, la Neamt

publicat 2018-04-23 14:00:26 (Romania-TV)
Bebelus de 3 luni mort dupa botez, la Neamt "O familie din comuna Doljesti a sunat si a cerut ajutorul Ambulantei dupa ce copilasul lor, de numai 3 luni, a ramas fara suflare. Chiar in acea zi baietelul fusese botezat. La ora 22.24, parintii au sunat la 112 si au anuntat ca micutul nu mai respira. La locuinta familiei a ajuns un echipaj cu medic de la Substatia Roman "care a gasit decedat pacientul de sex masculin, in varsta de 3 luni", potrivit asistentei sefe Mihaela Olaru de la Serviciul de Ambulanta Neamt, citata de observator.tv.... ...continuare.

Stenograme FRF. Cum a castigat Razvan Burleanu: "Va fi totul la limita legalitatii!"

publicat 2018-04-23 13:45:15 (Romania-TV)
Stenograme FRF. Cum a castigat Razvan Burleanu: "Va fi totul la limita legalitatii!" GSP a publicat stenograme ale unei sedinte a FRF in care Razvan Burleanu discuta cu cei din echipa sa despre ce sa se intample in ziua alegerilor. Iata continutul unei inregistrari: BURLEANU: Iarasi un alt lucru pe care as vrea sa-l aveti in vedere, fiecare dintre voi, e sa identificati in fiecare esalon niste oameni care, atunci cand vor vorbi contracandidatii, sa nu fie atenti. Sa faceti galagie, sa se uite pe telefoane. Deci faceti-va o lista cu oameni de tipul asta care sa poata sa dea... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro