CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Adrian Tutuianu, despre Strategia Romania 2040: E bine sa avem strategii pe termen lung, s-a dovedit util

publicat 2018-04-23 15:15:19 (Romania-TV)
Adrian Tutuianu, despre Strategia Romania 2040: E bine sa avem strategii pe termen lung, s-a dovedit util "Cred ca e bine sa avem strategii pe termen mai lung, pentru ca s-a dovedit util. Atunci cand iti planifici activitatile, cand iti planifici foarte bine anumite prioritati, poti sa ai si rezultate foarte bune", le-a declarat Adrian Tutuianu jurnalistilor la Senat, potrivit Agerpres. Fiind intrebat cum vede faptul ca Guvernul propune ca o "obligatie" ca strategia sa fie aplicata de toate celelalte guvernari care vor urma la conducerea Executivului pana 2040, vicepresedintele PSD a spus: "Sunt... ...continuare.

Declaratia unica de venit 212 va fi titlu executoriu. ANAF ii va putea executa silit mai repede pe contribuabili

publicat 2018-04-23 15:00:10 (Romania-TV)
Declaratia unica de venit 212 va fi titlu executoriu. ANAF ii va putea executa silit mai repede pe contribuabili "Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF) foloseste direct informatiile din Declaratia 212 pentru a soma neplatitorul, fara a mai fi necesara emiterea deciziilor de impunere, asadar se poate ajunge mai repede la executarea silita", se arata intr-un comunicat transmis luni de companie. "Titlul de creanta fiscala devine titlu executoriu la data la care se implineste scadenta sau termenul de plata prevazut de lege, se prevede in Codul de procedura fiscala. O decizie de impunere, de... ...continuare.

HOROSCOP: Zodiile pe care Dumnezeu le iubeste cel mai mult

publicat 2018-04-23 15:00:10 (Romania-TV)
HOROSCOP: Zodiile pe care Dumnezeu le iubeste cel mai mult Pesti E armonie in inima nativului Pesti. Insasi viata lui este una ordonata, placuta lui Dumnezeu. Nu face excese, e altruist si bun, atribute rasplatite de divinitate. Nativul acesta nu va vedea niciodata raul ca pe un necaz, ci ca pe o incercare trimisa de Sus. Credinta sa este puternica si cedeaza cu greu in fata ispitelor de orice fel. Merge mereu cu Dumnezeu inainte si cu increderea ca va primi sprijin. Fecioara Cei nascuti in zodia Fecioara isi pun mare speranta in Dumnezeu, pentru ca... ...continuare.

Andrei Stoica revine in LUPTA. Adversar FIOROS pentru campionul mondial la KICKBOXING

publicat 2018-04-23 14:45:17 (Romania-TV)
Andrei Stoica revine in LUPTA. Adversar FIOROS pentru campionul mondial la KICKBOXING Andrei Stoica revine in lupta in marile competitii de kickboxing, sportul in care a devenit campion mondial. El va lupta in Olanda, intr-un turneu piramidal, pe 13 mai. Si-a aflat adversarul dupa ce toti finalistii au trecut un test inedit: o lovitura intr-un aparat care masoara cat de puternici sunt luptatorii. In functie de rezultat, primii au putut sa isi aleaga oponentul. Andrei Stoica, victorie in cel mai mare circuit K1 din Europa VIDEO Andrei Stoica s-a clasat pe locul 2, urmand sa... ...continuare.

Proiect de lege prin care statul preia Arenele BNR din Cotroceni

publicat 2018-04-23 14:30:15 (Romania-TV)
Proiect de lege prin care statul preia Arenele BNR din Cotroceni Potrivit acestuia, complexul ar urma sa fie preluat de Ministerul Finantelor, iar de administrarea bazei sportive s-ar putea ocupa Ministerul Tineretului si Sportului, o federatie sportiva sau Primaria Capitalei. Situatia bazei sportive din Cotroceni, denumita si "Parcul cu Platani", aflata in proprietatea BNR, ar putea fi reglementata prin intermediul unei legi care are cinci articole si doua anexe. Este vorba de un complex sportiv cu terenuri de fotbal si arene de tenis, care se intinde pe... ...continuare.

Presedintele Comisiei SIPA cere lamuriri: Am facut solicitari la MApN si ministerul Justitiei privind protocoalele dintre institutii

publicat 2018-04-23 14:30:15 (Romania-TV)
Presedintele Comisiei SIPA cere lamuriri: Am facut solicitari la MApN si ministerul Justitiei privind protocoalele dintre institutii "In momentul de fata am cerut catre institutiile statului sa-mi furnizeze date si informatii cu privire la existenta acestui protocol. Am facut solicitari catre Ministerul Apararii Nationale si catre Ministerul Justitiei, in calitate de presdinte al Comisiei DGPA (comisia de ancheta SIPA - n.r.), nu in calitatea de membru al Comisiei de aparare a Senatului. Nu pot sa va furnizez in momentul de fata alte elemente, decat ca am adresat solicitarea institutiilor in drept ca sa-mi confirme... ...continuare.

Site-ul Companiei de drumuri, compromis de un atac cibernetic

publicat 2018-04-23 14:30:15 (Romania-TV)
Site-ul Companiei de drumuri, compromis de un atac cibernetic Potrivit acestuia, atacul cibernetic a inceput luni dimineata in jurul orelor 7:30 - 8:00, iar, la ora 13:00, site-ul www.cnair.ro nu putea fi accesat din exteriorul institutiei, informeaza AGERPRES. Citeste si Lucian Sova, ministrul Transporturilor, nemultumit de o parte a lucrarilor la Autostrada Lugoj - Deva "Este vorba de un atac strict la site-ul CNAIR, nu si la datele personale ale utilizatorilor de roviniete, date care sunt salvate pe alte servere", a spus Serbanescu. Acesta a... ...continuare.

S-a ales cu 10.000 de lei amenda dupa ce s-a dus la politie cu inregistrarea cu hotii care i-au spart cabinetul. Motivul, HALUCINANT

publicat 2018-04-23 14:30:15 (Romania-TV)
S-a ales cu 10.000 de lei amenda dupa ce s-a dus la politie cu inregistrarea cu hotii care i-au spart cabinetul. Motivul, HALUCINANT Proprietara unui cabinet stomatologic din Bucuresti a surprins pe camerele de supraveghere niste hoti intrand pe geamul cabinetului si a dus imaginile la politie, scrie gds.ro. Avand "pe tava" potentialii infractori in filmarea trimisa de bucuresteanca, oamenii legii au preferat sa amendeze proprietara cabinetului stomatologic cu suma de 10.000 de lei. Amenda uriasa a fost aplicata (la cuantumul maxim prevazut de lege) pentru ca persoana resectiva nu avea o analiza de risc la securitate... ...continuare.

Nadir va fi tata pentru a doua oara. Ce sex va avea bebelusul

publicat 2018-04-23 14:30:15 (Romania-TV)
Nadir va fi tata pentru a doua oara. Ce sex va avea bebelusul Cantaretul a devenit pentru prima data tata in anul 2016, cand a venit pe lume micuta Eveline, scrie viva.ro. Nadir si Georgiana si-au dorit foarte mult si un baietel, iar acum se pare ca dorinta le-a fost ascultata, iar in toamna acestui an va veni pe lume si baietelul celor doi. Citeste si Dorian Popa de pregateste sa devina tatic. Anuntul a fost facut chiar de cantaret Cei doi parinti sunt foarte fericiti si emotionati si asteapta cu mare nerabdare cel de-al doilea copil. Nadir este... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro