CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Noi cazuri de rujeola. De la debutul epidemiei s-au inregistrat 12.368 de imbolnaviri

publicat 2018-04-21 09:30:21 (Romania-TV)
Noi cazuri de rujeola. De la debutul epidemiei s-au inregistrat 12.368 de imbolnaviri Conform sursei citate, numarul total de cazuri confirmate cu rujeola in Romania raportate pana vineri a ajuns la 12.368, din care 49 de decese. In saptamana 16.- 20 aprilie au fost raportate inca 181 de cazuri nou confirmate in 19 judete si in municipiul Bucuresti. Cele mai multe cazuri au fost inregistrate in judele Iasi - 35, Buzau - 30, Vrancea - 23, Braila - 19, Neamt - 16. In Capitala au fost 17 cazuri. De asemenea, in Arges s-au inregistrat, in ultima saptamana, opt cazuri de rujeola,... ...continuare.

Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei

publicat 2018-04-21 08:45:14 (Libertatea)
Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018 incepe pe 20 aprilie. Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare. Primul meci al seriei se joaca azi, in Covasna, de la ora 19.00. ACTUALIZARE 21 aprilie. Meciul doi al seriei se joaca azi, tot in Covasna, de la ora 19.00. […] Post-ul Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei apare... ...continuare.

Calin Popescu Tariceanu ataca PNL cu sondaje care arata cresterea ALDE

publicat 2018-04-19 18:00:22 (Realitatea-TV)
Calin Popescu Tariceanu ataca PNL cu sondaje care arata cresterea ALDE Presedinetele ALDE si al Senatului, Calin Popescu Tariceanu, a prezentat joi un sondaj de opinie facut in 8 judete care arata ca ALDE este la egalitate sau chiar a depasit PNL in optiunea de vot pentru consiliile judetene. "La Prahova, 22% ALDE - 25% PNL, la Satu Mare, ALDE are 13%, PNL 23%. Sunt la Consiliul Judetean, avem judete unde depasim PNL pentru votul la Consiliul Judetean. La Giurgiu suntem la egalitate si la Prahova. Aceste rezultate explica si cota pe care o avem la nivel... ...continuare.

Numarul societatilor intrate in insolventa a crescut cu 19% in primele trei luni ale anului

publicat 2018-04-19 13:30:32 (Ziarul-Financiar)
Numarul societatilor intrate in insolventa a crescut cu 19% in primele trei luni ale anului Numarul companiilor intrate in insolventa a crescut cu 19,3% in primele trei luni ale anului fata de perioada similara din 2017, la 2305, cea mai mare crestere fiind inregistrata in judetul Satu Mare (184%), iar cea mai mare scadere in Mehedinti (-55%), potrivit datelor Oficiului National al Registrului Comertului (ONRC).Judetele cu cele mai multe insolvente noi au fost Bucuresti,cu 445 insolvente(18%), Bihor cu 148 firme (29%), Iasi cu 144 firme (29%) si Cosntanta cu 129 firme (44%).La polul... ...continuare.

Plan ROSU de INTERVENTIE! Doua autobuze, implicate intr-un accident la SATU MARE!

publicat 2018-04-19 09:45:15 (Puterea)
Plan ROSU de INTERVENTIE! Doua autobuze, implicate intr-un accident la SATU MARE! Doua autobuze au fost implicate intr-un accident rutier in municipiul Satu Mare, joi dimineata, iar primele informatii furnizate de Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta (IGSU) arata ca au fost ranite opt persoane, dintre care doua sunt in stare grava. Autoritatile au activat Planul rosu de interventie. Conform IGSU, accidentul in care au fost implicate doua autobuze a fost anuntat prin 112, semnalandu-se ca mai multe persoane ar fi ranite. Reprezentantii IGSU au precizat ca opt... ...continuare.

VIDEO Opt raniti, din care doi in stare grava, la Satu Mare, dupa ce doua autobuze s-au ciocnit. A fost activat Planul Rosu de interventie al ISU

publicat 2018-04-19 09:45:02 (Adevarul)
VIDEO Opt raniti, din care doi in stare grava, la Satu Mare, dupa ce doua autobuze s-au ciocnit. A fost activat Planul Rosu de interventie al ISU Doua autobuze au fost implicate intr-un accident rutier in municipiul Satu Mare, joi dimineata, iar primele informatii furnizate de Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta (IGSU) arata ca au fost ranite opt persoane, dintre care doua sunt in stare grava. Autoritatile au activat Planul rosu de interventie. ...continuare.

ACCIDENT grav in Satu-Mare. DOUA autobuze de transport persoane s-au ciocnit. UPDATE: IGSU a transmis un nou bilant: unul dintre soferi este incarcerat

publicat 2018-04-19 08:45:12 (Mediafax)
ACCIDENT grav in Satu-Mare. DOUA autobuze de transport persoane s-au ciocnit. UPDATE: IGSU a transmis un nou bilant: unul dintre soferi este incarcerat Este alerta in Satu Mare, joi dimineata, in urma impactului dintre doua autobuze pe DN 19, potrivit Inspectoratului General pentru Situatii de Urgenta. IGSU a transmis un nou bilant in urma accidentului petrecut intre doua autobuze la iesirea din municipiul Satu Mare, potrivit caruia pana la aceasta ora opt persoane fiind ranite, iar unul dintre soferi fiind incarcerat. ...continuare.

Accident cumplit in Satu Mare, cu doua autobuze. Planul rosu de interventie a fost activat

publicat 2018-04-19 08:45:02 (Antena3)
Accident cumplit in Satu Mare, cu doua autobuze. Planul rosu de interventie a fost activat Un accident in care au fost implicate doua autobuze a avut loc joi dimineata in municipiul Satu Mare, pentru asigurarea interventiei fiind activat Planul rosu de interventie, au anuntat reprezentantii... ...continuare.

DOUA autobuze de transport persoane s-au ciocnit: sunt mai multi raniti. A fost activat PLAN ROSU DE INTERVENTIE

publicat 2018-04-19 08:30:16 (Romania-TV)
DOUA autobuze de transport persoane s-au ciocnit: sunt mai multi raniti. A fost activat PLAN ROSU DE INTERVENTIE Opt persoane au fost ranite in urma accidentului de joi dimineata din Satu Mare. O persoana este in stare critica dupa ce a ajuns sub rotile autobuzului. Unul dintre soferi a fost si el grav ranit si a avut nevoie de interventia echipelor de descarcerare pentru a putea fi scos afara din autobuz. Restul victimelor au suferit traumatisme usoare si primesc ingrijiri medicale. Potrivit martorilor citati de PresaSM, soferul autobuzului inmatriculat in judetul Satu Mare a incercat sa intre pe... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro