CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Cum se naturalizeaza un jucator rugby. Regulile sunt mai permisive, se poate evolua si fara cetatenia tarii de adoptie

publicat 2018-03-27 13:00:12 (Libertatea)
Cum se naturalizeaza un jucator rugby. Regulile sunt mai permisive, se poate evolua si fara cetatenia tarii de adoptie Cum se naturalizeaza un jucator rugby. Regulile in sportul cu balonul oval sunt mai permisive, se poate evolua chiar si fara cetatenia tarii de adoptie! Potrivit regulamentului forului mondial, World Rugby, un jucator poate evolua pentru o alta echipa reprezentativa daca este nascut in tara de adoptie, daca unul dintre parintii sau bunicii sai s-au […] Post-ul Cum se naturalizeaza un jucator rugby. Regulile sunt mai permisive, se poate evolua si fara cetatenia tarii de adoptie apare... ...continuare.

Aimee Iacobescu s-a stins pe patul de spital. A facut stop cardio-respirator

publicat 2018-03-27 13:00:12 (Libertatea)
Aimee Iacobescu s-a stins pe patul de spital. A facut stop cardio-respirator Regretata actrita Aimee Iacobescu s-a stins din viata la Spitalul Elias, acolo unde medicii au incercat fara succes sa o resusciteze. Actrita Aimee Iacobescu a incetat din viata duminica, in jurul orei 21.00. Potrivit purtatorului de cuvant al Spitalului Elias, Silvius Negoita, Aimee Iacobescu a fost transportata de urgenta la spital cu un echipaj SMURD, […] Post-ul Aimee Iacobescu s-a stins pe patul de spital. A facut stop cardio-respirator apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

PSG schimba seicul! Nasser Al-Khelaifi va fi inlocuit cu un alt arab bogat

publicat 2018-03-27 13:00:11 (Libertatea)
PSG schimba seicul! Nasser Al-Khelaifi va fi inlocuit cu un alt arab bogat PSG schimba seicul! Nasser Al-Khelaifi va fi inlocuit cu un alt arab bogat. Șeicul Nasser Al-Khelaifi, cel mai puternic om din fotbalul francez, omul care taie si spanzura la PSG, ar putea fi schimbat din functie. Nasser Al-Khelaifi cauta un inlocuitor pentru antrenorul Unai Emery. Jurnalistul francez Stephane Bitton a dezvaluit ca, la randul sau, […] Post-ul PSG schimba seicul! Nasser Al-Khelaifi va fi inlocuit cu un alt arab bogat apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Vladimir Gaitan, despre moartea lui Aimee Iacobescu. “S-a consumat din cauza rautatilor oamenilor”

publicat 2018-03-27 13:00:11 (Libertatea)
Vladimir Gaitan, despre moartea lui Aimee Iacobescu. “S-a consumat din cauza rautatilor oamenilor” Actorul Vladimir Gaitan a vorbit despre moartea actritei Aimee Iacobescu. Moartea actritei Aimee Iacobescu, la varsta de 71 de ani, i-a intristat pe multi dintre colegi de breasla ai acesteia. Aimee Iacobescu a murit la Spitalul Elias, unde a suferit un stop cardio-respirator, iar medicii nu au mai reusit sa o resusciteze. Actorul Vladimir Gaitan […] Post-ul Vladimir Gaitan, despre moartea lui Aimee Iacobescu. “S-a consumat din cauza rautatilor oamenilor” apare prima data in... ...continuare.

VIDEO | Comuna Bardar din Republica Modova a semnat unirea cu Romania. Peste 100 de copii au asistat la eveniment

publicat 2018-03-27 13:00:11 (Libertatea)
VIDEO | Comuna Bardar din Republica Modova a semnat unirea cu Romania. Peste 100 de copii au asistat la eveniment Comuna Bardar din Republica Modova a semnat unirea cu Romania. Peste 100 de copii au asistat la eveniment. Localitatea Bardar din Republica Moldova a votat in unanimitate declaratia simbolica de unire cu Romania in cadrul unei ceremonii la care au fost prezenti peste 100 de copii. Potrivit imaginilor transmise de reporterii Libertatea trimisi in Republica […] Post-ul VIDEO | Comuna Bardar din Republica Modova a semnat unirea cu Romania. Peste 100 de copii au asistat la eveniment apare... ...continuare.

Trenul Gara de Nord-Aeroportul Otopeni nu va fi terminat pentru Euro 2020. CFR da vina pe "lipsa de intelegere"

publicat 2018-03-27 13:00:11 (Libertatea)
Trenul Gara de Nord-Aeroportul Otopeni nu va fi terminat pentru Euro 2020. CFR da vina pe lipsa de intelegere Desi trebuia sa fie gata anul acesta, trenul Gara de Nord-Aeroportul Otopeni nu va fi terminat pentru Campionatul European de Fotbal Euro 2020. Linia feroviara nu va fi functionala pana in iunie 2020, sustine directorul CFR, Ion Gavrila, care acuza Primaria Otopeni de "lipsa de intelegere". In schimb, CFR vrea sa instaleze scari rulante si […] Post-ul Trenul Gara de Nord-Aeroportul Otopeni nu va fi terminat pentru Euro 2020. CFR da vina pe "lipsa de intelegere" apare prima data in... ...continuare.

114 persoane au murit, din cauza gripei. Alte doua femei au pierdut lupta cu virusul

publicat 2018-03-27 12:45:12 (Libertatea)
114 persoane au murit, din cauza gripei. Alte doua femei au pierdut lupta cu virusul 114 persoane au murit, din cauza gripei. Centrul National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile a confirmat virus gripal la alte doua femei de peste 70 de ani, una din Bucuresti si una din Bihor, care au murit in ultimele zile. Numarul deceselor provocate de gripa a ajuns, astfel, la 114. Medicii au confirmat […] Post-ul 114 persoane au murit, din cauza gripei. Alte doua femei au pierdut lupta cu virusul apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

ANALIZA | Gaura de peste 5 miliarde de lei la buget dupa primele doua luni. "Revolutia fiscala" nu e de ajuns, anul trecut eram pe plus. Economistii sunt deja ingrijorati

publicat 2018-03-27 12:45:12 (Libertatea)
ANALIZA | Gaura de peste 5 miliarde de lei la buget dupa primele doua luni. Revolutia fiscala nu e de ajuns, anul trecut eram pe plus. Economistii sunt deja ingrijorati Cresterile salariale din domeniul bugetar, majorarea pensiilor si a subventiilor, dar si achizitiile publice au produs o gaura de peste 5 miliarde de lei in primele doua luni in finantele publice. Veniturile statului au crescut cu 21,3%, pana la 42,3 miliarde de lei dupa "Revolutia fiscala", dar acestea nu au fost de ajuns deoarece cheltuielile […] Post-ul ANALIZA | Gaura de peste 5 miliarde de lei la buget dupa primele doua luni. "Revolutia fiscala" nu e de ajuns, anul trecut eram pe... ...continuare.

Daca faci aceste 10 lucruri ca sa fii mai atragatoare in ochii unui barbat, ne pare rau: ai inteles totul extrem de gresit!

publicat 2018-03-27 12:45:12 (Libertatea)
Unul dintre cele mai fascinante momente in tot acest dans al atractiei, al intalnirilor si al relatiilor romantice este atunci cand iti dai seama ca te indragostesti de partenerul tau. Și mai fascinant decat asta este atunci cand iti aduni, in sfarsit, curajul sa-i spui "te iubesc!", asa cum reusesc acele femei neverosimil de superbe […] Post-ul Daca faci aceste 10 lucruri ca sa fii mai atragatoare in ochii unui barbat, ne pare rau: ai inteles totul extrem de gresit! apare prima data... ...continuare.

Bogdan Bocse, co-fondator Visage Cloud, prima aplicatie de recunoastere faciala 100% romaneasca, vine la interviurile Libertatea LIVE, de la ora 13

publicat 2018-03-27 12:45:12 (Libertatea)
Bogdan Bocse, co-fondator Visage Cloud, prima aplicatie de recunoastere faciala 100% romaneasca, vine la interviurile Libertatea LIVE, de la ora 13 Prima aplicatie de recunoastere faciala 100% romaneasca a ajuns pe piata, iar creatorul acesteia, Bogdan Bocse, co-fondator Visage Cloud, vine la interviurile Libertatea LIVE, de la ora 13:00. Visage Cloud este prima aplicatie autohtona care poate identifica infractorii in timp real, dar, la fel de bine, aceasta poate fi folosita si in marketing, pentru fiselizarea […] Post-ul Bogdan Bocse, co-fondator Visage Cloud, prima aplicatie de recunoastere faciala 100% romaneasca, vine la... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro