CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Trafic feroviar blocat in Valcea, dupa ce un tren a lovit o masina

publicat 2018-06-10 13:00:14 (Mediafax)
Trafic feroviar blocat in Valcea, dupa ce un tren a lovit o masina Traficul feroviar este blocat, duminica, intre statia Dragasani si halta Calina, judetul Valcea, dupa ce un tren a lovit un autoturism al carui sofer nu s-a asigurat cand traversa calea ferata. ...continuare.

Orasul din Romania unde oamenii se tem sa iasa seara din casa. Intr-o localitate din Valcea e ca-n Vestul Salbatic

publicat 2018-06-08 10:45:12 (Libertatea)
Orasul din Romania unde oamenii se tem sa iasa seara din casa. Intr-o localitate din Valcea e ca-n Vestul Salbatic Orasul din Romania unde oamenii se tem sa iasa seara din casa este Berbesti, judetul Valcea. Bataile si scandalurile sunt la ordinea zilei iar politistii sunt pur si simplu depasiti de situatie. Oamenii legi au cerut suplimentarea efectivelor, dar nu au gasit intelegere la minister. O unitate de jandarmi din Craiova mai patruleaza prin oras, […] Post-ul Orasul din Romania unde oamenii se tem sa iasa seara din casa. Intr-o localitate din Valcea e ca-n Vestul Salbatic apare prima data in... ...continuare.

Intr-un oras din Romania e ca in Vestul Salbatic! Locuitorii se baricadeaza in case

publicat 2018-06-08 10:45:02 (Antena-1)
Intr-un oras din Romania e ca in Vestul Salbatic! Locuitorii se baricadeaza in case Locuitorii din orasul Berbesti din judetul Valcea sunt terorizati de mai multi ani de cateva clanuri de romi din aceasta localitate. Politia a cerut sprijinul jandarmeriei, care a trimis o unitate de la Craiova pentru a patrula prin oras. ...continuare.

Romania, lovita de inundatii devastatoare. Pagubele provocate de ape - VIDEO

publicat 2018-06-08 08:45:01 (Antena3)
Romania, lovita de inundatii devastatoare. Pagubele provocate de ape - VIDEO Viituri si inundatii devastatoare, joi aseara, dupa furtuna care a lovit judetele Valcea si Prahova. Un barbat de 65 de ani a fost luat de viitura, alti doi oameni au ramas blocati in masina, in timp ce... ...continuare.

INUNDATII in Valcea si Prahova: Oameni salvati dintr-o masina surprinsa de ape/ Un barbat, luat de viitura | FOTO

publicat 2018-06-07 22:45:16 (Mediafax)
INUNDATII in Valcea si Prahova: Oameni salvati dintr-o masina surprinsa de ape/ Un barbat, luat de viitura | FOTO Doua persoane au fost surprinse de inundatii, intr-o masina, in Ramnicu Valcea, joi seara, in zona maternitatii din oras, fiind salvate de pompieri, care au intervenit in mai multe zone pentru evacarea apei. In Prahova, un barbat luat de viitura a fost salvat de pompieri. ...continuare.

Avertizare meteo: Cod galben de averse si vant puternic in sase judete

publicat 2018-06-07 20:30:02 (Antena3)
Avertizare meteo: Cod galben de averse si vant puternic in sase judete Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, joi seara, doua noi atentionari nowcasting Cod galben de averse si vant puternic pentru judetele Bihor, Arad, Olt, Valcea, Gorj si Dolj, valabile in... ...continuare.

Meteorologii avertizeaza! Cod galben de averse si descarcari electrice in mai multe zone din tara

publicat 2018-06-07 20:30:02 (Antena3)
Meteorologii avertizeaza! Cod galben de averse si descarcari electrice in mai multe zone din tara  Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, joi seara, doua noi atentionari nowcasting Cod galben de averse si vant puternic pentru judetele Bihor, Arad, Olt, Valcea, Gorj si Dolj, valabile... ...continuare.

Oltchim vinde trei uzine

publicat 2018-06-05 00:15:02 (Bursa)
* Investitorii interesati de petrochimiile de la Ramnicu Valcea si Bradu-Pitesti, precum si de Uzina de Anhidrida Ftalica pot depune scrisori de intentie pana la 30 iunie Consortiul de administratori ai combinatului Oltchim (OLT), format din BDO Business Restructuring SPRL si Rominsolv SPRL, a scos la vanzare, prin licitatie, trei pachete de active ale societatii, respectiv Uzina Petrochimica PVC II din Ramnicu Valcea, Uzina Petrochimica Bradu-Pitesti si Uzina de Anhidrida Ftalica, se... ...continuare.

Accident cu trei TIR-uri pe DN7. Traficul rutier a fost inchis

publicat 2018-06-04 16:15:15 (Romania-TV)
Accident cu trei TIR-uri pe DN7. Traficul rutier a fost inchis Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca pe DN7 (E81) Pitesti - Ramnicu Valcea, la km 143, in zona localitatii argesene Cotmeana, a avut loc un accident rutier in care au fost implicate trei autotrenuri. O persoana a fost ranita. Circulatia este oprita. ...continuare.

Accident grav! Trei TIR-uri s-au ciocnit, intre Pitesti si Ramnicu Valcea - VIDEO

publicat 2018-06-04 16:15:02 (Antena3)
Accident grav! Trei TIR-uri s-au ciocnit, intre Pitesti si Ramnicu Valcea - VIDEO Trei TIR-uri, unul incarcat cu materiale textile, altul cu ambalaje din plastic si al treilea gol, s-au ciocnit luni pe DN7, in localitatea argeseana Cotmeana. O persoana a fost ranita, iar traficul este... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro