EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Intalniri periculoase in Romania! Ursii nu se sfiesc de oameni

publicat 2018-06-14 14:15:01 (Antena-1)
Ursii isi fac aparitia in apropierea oamenilor si nu se sfiesc sa se lase filmati, trei astfel de situatii avand loc in ultimele zile in Harghita, Balea si Busteni. ...continuare.

Urs cu doi pui, filmat in Baile Tusnad. Presedintele CJ Harghita: Familia de ursi se plimba zilnic prin oras

publicat 2018-06-14 08:45:12 (Libertatea)
Urs cu doi pui, filmat in Baile Tusnad. Presedintele CJ Harghita: Familia de ursi se plimba zilnic prin oras Urs cu doi pui, filmat in Baile Tusnad. Animalele s-au urcat miercuri pe acoperisul garajului Districtului, unde reprezentantii drumurilor nationale au punctul de lucru si isi depoziteaza utilajele. Presedintele Consiliului Judetean Harghita avertizeaza ca familia de ursi se plimba in fiecare zi prin oras. Borboly Csaba, presedintele CJ Harghita, avertizeaza ca aceste animale salbatice pot […] Post-ul Urs cu doi pui, filmat in Baile Tusnad. Presedintele CJ Harghita: Familia de ursi se... ...continuare.

Furtuna in Harghita: Zeci de arbori si stalpi, cazuti pe drumurile judetene si nationale / Rupere de nori la Arad: strazi inundate si copaci pusi la pamant. FOTO

publicat 2018-06-13 09:15:11 (Mediafax)
Furtuna in Harghita: Zeci de arbori si stalpi, cazuti pe drumurile judetene si nationale / Rupere de nori la Arad: strazi inundate si copaci pusi la pamant. FOTO Pompierii militari si civili din Harghita au intervenit, miercuri dimineata, pentru indepartarea a 26 de arbori si doi stalpi de lemn cazuti pe drumurile judetene, nationale sau pe liniile electrice, in urma unei furtuni, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Incident socant in Harghita. Un tanar de 34 de ani a fost atacat de un urs

publicat 2018-06-12 14:30:02 (Antena3)
Incident socant in Harghita. Un tanar de 34 de ani a fost atacat de un urs Un tanar cioban de 34 de ani a fost atacat si muscat de un urs de piciorul drept, in timp ce se afla cu oile la pascut. Acesta a fost dus imediat la spital. Incidentul s-a petrecut pe un camp din apropierea... ...continuare.

Doi pui de urs vor fi ingrijiti la un centru din Harghita dupa ce mama lor a murit lovita de tren | FOTO

publicat 2018-06-09 15:30:09 (Mediafax)
Doi pui de urs vor fi ingrijiti la un centru din Harghita dupa ce mama lor a murit lovita de tren | FOTO Doi pui de ursi au fost dusi la Centrul de Reabilitare al ursilor orfani din judetul Harghita, dupa ce mama lor a murit lovita de un tren, in Covasna. Ursuletii erau foarte agitati si speriati, iar capturarea lor in siguranta a durat aproape doua ore, fiind mobilizate mai multe forte. ...continuare.

Doi pui de urs, salvati de politisti in Covasna, dupa ce mama lor a fost lovita de tren

publicat 2018-06-09 13:00:17 (ProTV)
Doi pui de urs, ramasi orfani dupa ce mama lor a fost accidentata mortal de o garnitura de tren în localitatea Malnas, au fost salvati de politistii covasneni si transferati la un centru specializat din judetul Harghita. ...continuare.

COD GALBEN de precipitatii pentru Arad si Timis. In Harghita este ceata

publicat 2018-06-09 08:15:12 (Mediafax)
COD GALBEN de precipitatii pentru Arad si Timis. In Harghita este ceata Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, sambata dimineata, doua atentionari cod galben, una de precipitatii pentru judetele Arad si Timis si alta de ceata, pentru judetul Harghita. ...continuare.

Atentionari meteo de ULTIMA ORA. Oamenii trebuie sa se pregateasca: COD GALBEN de INUNDAȚII. Ce zone vor fi afectate, in urmatoarele ore

publicat 2018-06-06 18:00:02 (Antena-1)
Atentionari meteo de ULTIMA ORA. Oamenii trebuie sa se pregateasca: COD GALBEN de INUNDAȚII. Ce zone vor fi afectate, in urmatoarele ore Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) a emis, miercuri, noi atentionari Cod galben de inundatii, valabile pana la miezul noptii in bazine hidrografice din judetele Alba, Hunedoara, Covasna, Brasov, Harghita si Sibiu. ...continuare.

Atentionare ANM! Cod galben de furtuna in mai multe judete

publicat 2018-06-06 13:15:02 (Antena3)
Atentionare ANM! Cod galben de furtuna in mai multe judete Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, miercuri, noi avertizari nowcasting cod galben de furtuna, pentru mai multe judete. Potrivit meteorologilor, pana la ora 14.00, in judetele Harghita si... ...continuare.

Grav ACCIDENT cu doi morti si 13 raniti pe DN 12 in Harghita

publicat 2018-06-04 20:00:14 (Puterea)
Grav ACCIDENT cu doi morti si 13 raniti pe DN 12 in Harghita Grav accident de circulatie in judetul Harghita. Doua persoane au murit si 13 au fost ranite dupa ce un microbuz s-a ciocnit frontal cu un autoturism pe DN12, in localitatea Sancraieni. O persoana din masina mica a murit pe loc, iar o a doua la scurt timp dupa ce a ajuns la spital. O a treia victima este in stare grava. 12 pasageri din microbuz au suferit rani mai usoare. A fost activat planul rosu de interventie, iar la fata locului au ajuns fortele de interventie ISU cu o autospeciala... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro