CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Barbatul care si-a UCIS colegul cu 27 de lovituri de cutit pe malul Jiului, a fost CONDAMNAT pe VIATA

publicat 2018-05-18 19:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Barbatul care si-a UCIS colegul cu 27 de lovituri de cutit pe malul Jiului, a fost CONDAMNAT pe VIATA Judecatorii de la Tribunalul Dolj l-au condamnat la inchisoare pe viata un barbat de 38 de ani, acuzat ca si-a ucis un coleg de serviciu, pe craioveanul Lucian Dinulescu, cu 27 de lovituri de cutit si secera. ...continuare.

Atentie, parinti! Caz grav in unul din cele mai mari parcuri: Un copil de 10 ani a cazut dintr-o tiroliana

publicat 2018-05-14 08:45:01 (Antena-1)
Totul s-ar fi intamplat dupa ce coarda care lega echipamentul de siguranta de tiroliana s-a rupt. Politistii din judetul Dolj au deschis acum un dosar penal pentru vatamare din culpa. ...continuare.

Grindina face ravagii in tara. Culturi distruse. VIDEO

publicat 2018-05-13 20:15:31 (Realitatea-TV)
Grindina face ravagii in tara. Culturi distruse. VIDEO In unele locuri s-a depus un strat de gheata de cativa centimetri. Oamenii au privit neputinciosi de pe fereastra cum gradinile lor sunt distruse. Imagini asemanatoare au fost surprinse si in judetul Dolj. ...continuare.

Politistul care a fugit de la audierile procurorilor s-a predat si a fost arestat la domiciliu

publicat 2018-05-13 19:45:31 (Romania-TV)
Politistul care a fugit de la audierile procurorilor s-a predat si a fost arestat la domiciliu Potrivit anchetatorilor, Dorin Petcu, care fusese dat in consemn la frontiera, s-a predat la sediul IPJ Dolj. El a fost retinut initial pentru 24 de ore, iar duminica Judecatoria Craiova a decis arestarea sa la domiciliu. Masura nu este definitiva si poate fi atacata la instanta superioara. Dorin Petcu a fost chemat vineri la Parchetul de pe langa Tribunalul Dolj pentru a fi audiat intr-un dosar in care este cercetat pentru santaj, purtare abuziva, instigare la lipsire de libertate. La un... ...continuare.

Ploaie cu grindina de mari dimensiuni in Dolj! Totul a fost acoperit in alb

publicat 2018-05-13 13:45:02 (CanCan)
O ploaie cu grindina de mari dimensiuni a lovit comuna Perisor din judetul Dolj, sambata seara (12 mai),dar si duminica dimineata (13 mai). Mai mutle imagini cu fenomenul meteo au fost postate pe reteaua de socializare Facebook. Autoritatile din Dolj urmeaza sa stabileasca daca fenomenul de vreme extrema a afectat culturile agricole sau a produs […] The post Ploaie cu grindina de mari dimensiuni in Dolj! Totul a fost acoperit in alb appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

VIDEO | Dezastru dupa o furtuna cu grindina in Dolj! Localnicii credeau ca a venit iarna

publicat 2018-05-13 13:45:02 (CanCan)
O ploaie cu grindina de mari dimensiuni a lovit comuna Perisor din judetul Dolj, sambata seara, imagini cu fenomenul meteo fiind postate pe Facebook. Autoritatile din Dolj urmeaza sa stabileasca daca fenomenul de vreme extrema a afectat culturile agricole sau a produs altfel de pagube. Judetul Dolj s-a aflat sub avertizare meteo de vreme instabila […] The post VIDEO | Dezastru dupa o furtuna cu grindina in Dolj! Localnicii credeau ca a venit iarna appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Grindina de mari dimensiuni in Dolj, strazile au devenit albe VIDEO

publicat 2018-05-13 13:15:29 (Romania-TV)
Grindina de mari dimensiuni in Dolj, strazile au devenit albe VIDEO Autoritatile din Dolj urmeaza sa stabileasca daca fenomenul de vreme extrema a afectat culturile agricole sau a produs altfel de pagube. Judetul Dolj s-a aflat sub avertizare meteo de vreme instabila si furtuni, mai multi copaci fiind trantiti la pamant de vantul puternic in Craiova. ...continuare.

Potop cu grindina, in Dolj. Sate intregi au fost acoperite cu un strat gros de gheata |VIDEO

publicat 2018-05-13 13:15:27 (Libertatea)
Potop cu grindina, in Dolj. Sate intregi au fost acoperite cu un strat gros de gheata |VIDEO Grindina a acoperit strazile si culturile in mai multe localitati din Dolj, chiar la jumatatea lunii mai. Fenomenele meteo neobisnuite au avut loc duminica dimineata, iar in imaginile surprinse de localnici se poate vedea iarba acoperita de bucati de grindina cat oul de porumbel. Caderile au fost atat de abundente, incat solul pare acoperit de […] Post-ul Potop cu grindina, in Dolj. Sate intregi au fost acoperite cu un strat gros de gheata |VIDEO apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Grindina de mari dimensiuni in Dolj, strazile au devenit albe. VIDEO

publicat 2018-05-13 12:15:31 (Mediafax)
Grindina de mari dimensiuni in Dolj, strazile au devenit albe. VIDEO O ploaie cu grindina de mari dimensiuni a lovit comuna Perisor din judetul Dolj, sambata seara, imagini cu fenomenul meteo fiind postate pe Facebook. ...continuare.

Dezastru dupa o furtuna cu grindina in Dolj. Imagini incredibile: Zici ca a venit IARNA!

publicat 2018-05-13 11:15:27 (Realitatea-TV)
Dezastru dupa o furtuna cu grindina in Dolj. Imagini incredibile: Zici ca a venit IARNA! Dezastru dupa o furtuna cu grindina la Perisor, in judetul Dolj. A cazut atat de multa gheata incat pamantul si strazile par ca au fost acoperite cu zapada. Culturile oamenilor au fost distruse. Primarul din Perisor a afirmat la Realitatea TV ca furtuna a durat in jur de 3 ore, iar grindina a cazut in jur de 30 de minute.  ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro