CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Ultimul interviu cu Ionela Prodan. Declaratii cutremuratoare facute de artista de muzica populara. "L-am vazut pe Isus"

publicat 2018-04-17 07:30:07 (Libertatea)
Ultimul interviu cu Ionela Prodan. Declaratii cutremuratoare facute de artista de muzica populara. L-am vazut pe Isus Ultimul interviu cu Ionela Prodan a fost acordat cu putin timp inainte ca aceasta sa fie internata de urgenta in spital. Artista de muzica populara a facut declaratii emotionante. Cu putin timp inainte de aceasta cumpana, Ionela Prodan a facut marturisiri de sufet intr-un interviu in exclusivitate pentru Romania tv. “Tata a murit cu doua luni inainte […] Post-ul Ultimul interviu cu Ionela Prodan. Declaratii cutremuratoare facute de artista de muzica populara. "L-am vazut pe... ...continuare.

ALERTA NAȚIONALA! Lacul de acumulare de la Bicaz este SUFOCAT de MII de STICLE

publicat 2018-04-17 07:30:05 (Evenimentul-Zilei)
ALERTA NAȚIONALA! Lacul de acumulare de la Bicaz este SUFOCAT de MII de STICLE Situatie alarmanta in zona Bicaz. Lacul de acumulare Izvorul Muntelui este sufocat de zeci de mii de sticle de plastic. Poluarea raurilor si a lacurilor din Romania reprezinta o problema care se accentueaza in fiecare zi. ...continuare.

Wall Street a inchis in crestere

publicat 2018-04-17 07:30:02 (Bursa)
Wall Street a inchis in crestere Principalii indici bursieri de pe Wall Street, New York, au inchis sedinta de tranzactionare de ieri in apreciere. ...continuare.

Neculai Ontanu isi inregistreaza partidul la Tribunalul Bucuresti

publicat 2018-04-17 07:15:30 (Romania-TV)
Neculai Ontanu isi inregistreaza partidul la Tribunalul Bucuresti Documentele necesare inregistrarii noului partid politic au fost depuse la 1 martie, cu Neculai Ontanu presedinte, iar Cosmescu si Gherghina membri fondatori. Marius Cosmescu a fost membru UNPR sector 2 si consilier local. In noiembrie 2016, Ontanu a infiintat, tot in calitate de presedinte, Asociatia pentru Democratie, Educatie si Reconstructie "Om intre Oameni", ONG care declara ca are misiunea de "a contribui la dezvoltarea sociala si economica a Romaniei, la dezvoltarea constiintei... ...continuare.

Viorel Hrebenciuc si-ar putea afla sentinta in dosarul retrocedarilor. Pronuntarea a fost amanata deja de trei ori

publicat 2018-04-17 07:15:29 (Romania-TV)
Viorel Hrebenciuc si-ar putea afla sentinta in dosarul retrocedarilor. Pronuntarea a fost amanata deja de trei ori In ianuarie 2015, fostul deputat Viorel Hrebenciuc, fiul acestuia, Andrei Hrebenciuc, fostul deputat Ioan Adam, fostul senator Tudor Chiuariu si alte 13 persoane au fost trimisi in judecata de procurorii anticoruptie, in dosarul retrocedarii ilegale a peste 43.000 de hectare de padure din judetul Bacau. In acest dosar sunt judecati si Gheorghe Paltin-Sturdza, beneficiarul padurilor din judetul Bacau, judecatorul Lorand Andras Ordog de la Tribunalul Covasna, fostul sef al Romsilva Adam... ...continuare.

Gigi Becali, anunt neasteptat dupa victoria FCSB la Astra

publicat 2018-04-17 07:15:29 (Romania-TV)
Gigi Becali, anunt neasteptat dupa victoria FCSB la Astra "Singurul jucator de care ne despartim e asta, Larie, cu care am reziliat deja. Mai e Artur Jorge, este probail Cristian Tanase, cu care avem contract. Sa vedem, sa mai incercam, probabil Dica sa mai incerce cu el si daca ne ajuta, o sa ramana mai departe, daca nu ne ajuta, nu mai are rost sa-l tinem, pentru ca are contract pana-n vara. Gnohere e de baza, Alibec e de baza. Teixeira cred ca vom continua cu el. Sa terminam campionatul si vom negocia cu el. Daca luam campionatul, cred ca vom... ...continuare.

Franta instituie un program umanitar de 50 de milioane de euro pentru Siria

publicat 2018-04-17 07:15:13 (Mediafax)
Franta instituie un program umanitar de 50 de milioane de euro pentru Siria Presedintele francez Emmanuel Macron a anuntat ca Administratia de la Paris va aloca 50 de milioane de euro sub forma de ajutoare umanitare de urgenta pentru Siria, informeaza site-ul agentiei de stiri Reuters. ...continuare.

Comisia de Control al SRI, in vizita la sediul Serviciului, pentru lamuriri despre protocoale cu alte institutii din Justitie

publicat 2018-04-17 07:15:13 (Mediafax)
Comisia de Control al SRI, in vizita la sediul Serviciului, pentru lamuriri despre protocoale cu alte institutii din Justitie Membrii Comisiei de control al SRI vor efectua, marti, o vizita la Directia juridica a sediului central al institutiei pentru a obtine clarificari despre modul de aplicare a protocoalelor Serviciului cu alte institutii din Justitie. ...continuare.

Romani de care suntem mandri: George Iacobescu

publicat 2018-04-17 07:15:11 (Libertatea)
Romani de care suntem mandri: George Iacobescu In anul Centenarului Marii Uniri, Libertatea va propune sa redescoperim romanii exponentiali de care am fost sau suntem mandri in fiecare zi. Astfel, timp de un an, va prezentam sub forma grafica, in ziar, sau animata, pe site si facebook, 365 de romani esentiali pe care trecutul sau prezentul ii defineste drept repere ale Romaniei […] Post-ul Romani de care suntem mandri: George Iacobescu apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Ce s-a intamplat azi, 17 aprilie. 138 de cand a fost infiintata Banca Nationala Romana

publicat 2018-04-17 07:15:11 (Libertatea)
Ce s-a intamplat azi, 17 aprilie. 138 de cand a fost infiintata Banca Nationala Romana Ce s-a intamplat azi, 17 aprilie. Pentru cei care vor sa stie ce s-a intamplat azi, 17 aprilie, am facut o trecere in revista a evenimentelor importante din aceasta data. Pe 17 aprilie 1647 a murit cronicarul Grigore Ureche, sfetnic apropiat al domnitorului Vasile Lupu, mare spatar, iar din anul 1642 mare vornic. Este autorul lucrarii […] Post-ul Ce s-a intamplat azi, 17 aprilie. 138 de cand a fost infiintata Banca Nationala Romana apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro