EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Decizia ȘOC luata de ANAF: "Lasa piata pentru RECHINI"

publicat 2018-08-15 13:15:02 (Capital)
Decizia ȘOC luata de ANAF: "Lasa piata pentru RECHINI" Un ordin dat de Ionut Misa, seful ANAF, si aparut in Monitorul Oficial din data de 10 august, loveste in companiile care au activitati in distrubutia angros de produse energetice-benzine si distributia angros de bauturi alcoolice care nu detin depozite sau spatii de depozitare. ...continuare.

Reactia lui Ilie Nastase, dupa ce a fost prins sarutandu-se cu noua iubita: "Sotia mea e prin Turcia cu un iubit. Eu sa stau ca prostul, sa ma uit?"

publicat 2018-08-15 13:15:02 (CanCan)
Reactia lui Ilie Nastase, dupa ce a fost prins sarutandu-se cu noua iubita: Sotia mea e prin Turcia cu un iubit. Eu sa stau ca prostul, sa ma uit? Ilie Nastase a explicat cine este bruneta alaturi de care a fost surprins sarutandu-se. Fostul tenismen sustine ca noua cucrerire este chiar soferita lui!  Desi nu au divortat inca, Brigitte Sfat si Ilie Nastase si-au gasit "inclouitori". In timp ce bruneta si-a gasit fericirea in bratele unui barbat cu care a fost in vacanta, in […] The post Reactia lui Ilie Nastase, dupa ce a fost prins sarutandu-se cu noua iubita: "Sotia mea e prin Turcia cu un iubit. Eu sa stau ca prostul, sa ma... ...continuare.

Un al doilea roman a fost gasit mort in urma prabusirii podului din apropiere de Genova 

publicat 2018-08-15 13:15:02 (CanCan)
Un al doilea roman a fost gasit mort in urma prabusirii podului din apropiere de Genova  Ministerul de Externe a anuntat ca un al doilea roman a fost identificat printre persoanele decedate in urma prabusirii podului rutier in apropiere de Genova. „In continuarea informatiilor referitoare la incidentul produs la data de 14 august 2018, pe autostrada A10, in apropiere de Genova, ca urmare a prabusirii unei portiuni din viaductul Morandi, Ministerul […] The post Un al doilea roman a fost gasit mort in urma prabusirii podului din apropiere de Genova  appeared first on... ...continuare.

Sinaxarul zilei de 16 august. Zi de mare sarbatoare pentru crestini!

publicat 2018-08-15 13:15:02 (Antena-1)
Sinaxar 16 august. Iata ce sarbatoresc credinciosii in aceastazi. ...continuare.

Adormirea Maicii Domnului. Rugaciunea pe care trebuie sa o spuna toti crestinii. Poate indeplini orice dorinta

publicat 2018-08-15 13:15:02 (Antena-1)
Pe 15 august, lumea crestina praznuieste Adormirea Maicii Domnului. Potrivit Traditiei, ea a fost instiintata de Sfantul Arhanghel Gavriil ca va trece din lumea aceasta la viata vesnica. ...continuare.

30.000 de credinciosi la pelerinajul de la Manastirea Nicula. Peste 100 au avut nevoie de ajutor medical

publicat 2018-08-15 13:00:08 (Romania-TV)
30.000 de credinciosi la pelerinajul de la Manastirea Nicula. Peste 100 au avut nevoie de ajutor medical Interventiile echipelor medicale au inceput inca de luni, cand au sosit primii pelerini, potrivit purtatorului de cuvant al Serviciului de Ambulanta Judetean (SAJ) Cluj, Catalin Uta. De asemenea, un pacient a necesitat transport la spital si a fost dus la Gherla. "Am intervenit incepand de luni la Manastirea Nicula la peste 120 de cazuri, dintre care doar unul a avut nevoie de transport la Spitalul Gherla. A fost vorba despre un copil cunoscut epileptic care trebuia investigat si tinut sub... ...continuare.

450 de lei pentru fiecare elev bucurestean. Unde se face cererea si care sunt conditiile de acordare

publicat 2018-08-15 13:00:08 (Romania-TV)
450 de lei pentru fiecare elev bucurestean. Unde se face cererea si care sunt conditiile de acordare Conform unui proiect de hotarare aflat pe ordinea de zi a sedintei din 23 august a Consiliului General al Municipiului Bucuresti, sprijinul financiar pentru prevenirea abandonului scolar urmeaza sa fie acordat de catre Directia Generala de Asistenta Sociala a Municipiului Bucuresti (DGASMB). Beneficiarii vor fi parintii/reprezentantii legali ai copiilor incadrati intr-o forma de invatamant publica sau privata, cu domiciliul stabil in Bucuresti de cel putin sase luni sau resedinta de cel putin... ...continuare.

Medic: Sorina Pintea, Raed Arafat, sa va fie rusine!

publicat 2018-08-15 13:00:08 (Realitatea-TV)
Medic: Sorina Pintea, Raed Arafat, sa va fie rusine! Un psihiatru acuza autoritatile pentru lDoamna Pintea, domnule Arafat, ati pierdut un moment bun sa vorbiti. Și sa va fie rusine," le transmite Gabriel Diaconu. "M-am documentat despre efectele pe termen imediat, scurt si mediu al gazelor lacrimogene. Sper ca cei care au fost afectati, la mitingul din 10 august, daca manifesta oricare dintre simptome, fie ele si usoare, sa consulte cat mai curand un medic. Le enumar mai jos, dimpreuna cu categoriile de risc," a scris Gabriel Diaconu intro... ...continuare.

Simona Halep. Cand va juca nr.1 WTA in turul 2, la Cincinnati

publicat 2018-08-15 13:00:08 (Realitatea-TV)
Simona Halep. Cand va juca nr.1 WTA in turul 2, la Cincinnati Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) incepe drumul la turneul WTA de la Cincinnati miercuri spre joi, 15-16 august, de la ora 02:00, cu un meci pe terenul central impotriva australiencei de origine croata Ajla Tomljanovic (25 de ani, locul 58 mondial). Calificata direct in turul al doilea, Simona Halep va da peste Ajla Tomljanovic, nimeni alta decat jucatoarea care a eliminat-o, in trei seturi, pe Irina Begu in mansa inaugurala a competitiei din Ohio, conform Mediafax. Va fi a doua intalnire... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com