CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Romania, a treia cea mai mare piata pentru cehii de la CEZ. Business de peste 490 mil. euro anul trecut

publicat 2018-04-18 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Romania, a treia cea mai mare piata pentru cehii de la CEZ. Business de peste 490 mil. euro anul trecut Citeste si: Bulgaria, guvernul nu mai vrea sa participe la achizitia operatiunilor CEZ Premierul bulgar pune piciorul in prag: statul vrea controlul asupra activelor bulgare ale CEZ dupa vanzarea catre o companie bulgara privata Grupul energetic ceh CEZ isi vinde activele din Bulgaria catre o companie locala Martin Zmelik, director general CEZ Romania: Clientii nu se mai ghideaza doar dupa pret, ci si dupa furnizori Cehii de la CEZ au ajuns la 10.000 de clienti pe piata gazelor si se uita... ...continuare.

Muncitorii necalificati, cel mai greu de gasit in agricultura

publicat 2018-04-18 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Muncitorii necalificati, cel mai greu de gasit in agricultura Citeste si: Agricultura Romaniei a primit fonduri europene de 14,5 mld. euro de la aderare pana in prezent Grafice si tabele agricultura (2) Salariile din agricultura au crescut cu 15% in ultimul an, dar sunt cu circa 700 lei mai mici decat salariul mediu net pe economie.Cei peste 84.000 de angajati care lucreaza in agricultura Romaniei incasau in ianuarie 2018 un salariu mediu net de 1.816 lei net, in crestere cu 15,5% fata de aceeasi perioada a anului precedent, potrivit datelor... ...continuare.

Dosarele de dauna pentru vatamari corporale deschise de asiguratorii RCA au explodat in 2017, urcand cu 30%, pana la circa 9.600

publicat 2018-04-18 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Dosarele de dauna pentru vatamari corporale deschise de asiguratorii RCA au explodat in 2017, urcand cu 30%, pana la circa 9.600 Citeste si: Cornel Coca Constantinescu, vicepresedintele ASF: 100.000 de soferi au cumparat RCA cu decontare directa. Sper ca pana la finalul anului decontarea sa fie gratuita Presedintele ASF le da asigurari soferilor romani: Tariful la RCA nu va creste ca urmare a noilor referinte Limita de despagubire pentru vatamari corporale si deces urca la 6,07 mil. euro in 2017 a Asiguratorii au platit insa cu 11% mai putin pentru fiecare dosar de dauna, in conditiile in care la nivel de piata s-a... ...continuare.

Bucurestiul, pe locul 30 in lume ca ritm de crestere economica si al pietei imobiliare

publicat 2018-04-18 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Bucurestiul, pe locul 30 in lume ca ritm de crestere economica si al pietei imobiliare Citeste si: Apetitul investitorilor in imobiliare se vede si in alte sectoare. Piata de arhitectura a crescut cu 30% in trei ani Anda Rojanschi, partener al D&B David si Baias: Valoarea tranzactiilor in imobiliare in anul 2017 a depasit 1 miliard de euro Macaralele au pus stapanire pe Piata Unirii si fac din centrul Capitalei un teritoriu al proiectelor imobiliare noi Bucurestiul se claseaza pe locul 30 din 131 de orase din toata lumea in ceea ce priveste rapiditatea cresterii economice si a... ...continuare.

Americanii de la Emerson cauta 200 de oameni pentru compania din Cluj

publicat 2018-04-18 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Americanii de la Emerson cauta 200 de oameni pentru compania din Cluj Citeste si: Americanii de la Emerson au investit 7,5 mil. dolari in campusul din Cluj-Napoca Americanii de la Emerson recruteaza 200 de oameni pentru campusul din Cluj-Napoca Americanii de la Emerson estimeaza afaceri de 122 mil. dolari pentru primele noua luni din 2017 Compania a ajuns in prezent la peste 2.400 de angajati, majoritatea fiind localizati in Cluj si aproximativ 50 in biroul din Bucuresti.Compania Emerson SRL, parte a concernului american Emerson, cu vanzari globale de peste 15... ...continuare.

Medicul care a dezvoltat spitalul privat Medisprof Cancer Center din Cluj-Napoca, o investitie de 13 mil. euro: Cererea pentru servicii oncologice este mare, lipsesc programele de preventie

publicat 2018-04-18 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Medicul care a dezvoltat spitalul privat Medisprof Cancer Center din Cluj-Napoca, o investitie de 13 mil. euro: Cererea pentru servicii oncologice este mare, lipsesc programele  de preventie Citeste si: Farmaciile Ducfarm din Cluj au ajuns la afaceri de peste 160 mil. lei cu 19 unitati. "Am avut cateva tatonari din partea marilor jucatori din retailul farma, dar am considerat ca suntem capabili sa rezistam presiunilor din piata." Tranzactia anului 2017. Povestea grupului A & D Pharma, de la Cluj, de la listarea la Londra si pana la acordul cu un investitor cu active de 8,5 mld. euro O retea regionala din Cluj a ajuns la 20 de farmacii. "In farmacie nu se desfasoara o simpla... ...continuare.

Sare Epsom. 10 utilizari geniale. Nu te-ai fi gandit la punctul 4

publicat 2018-04-18 00:15:17 (Romania-TV)
Sare Epsom. 10 utilizari geniale. Nu te-ai fi gandit la punctul 4 Sarea Epsom este sulfat mineral de magneziu, care are proprietati sedative. Cand sulfatul de magneziu este absorbit prin piele, el linisteste sistemul nervos, reduce inflamatiile, relaxeaza muschii, are proprietati emoliente si exfoliante. Iata 10 utilizari geniale pe care le are miraculoasa sare Epsom. Baie relaxanta Pune doua cesti de sare Epsom in cada si adauga apa calda pentru o baie relaxanta. Baie la picioare Adauga o jumatate de ceasca de sare Epsom intr-un lighean cu apa calda si... ...continuare.

Vrei sa slabesti? Afla 4 moduri prin care sexul de scapa de kilogramele in plus

publicat 2018-04-18 00:15:17 (Romania-TV)
Vrei sa slabesti? Afla 4 moduri prin care sexul de scapa de kilogramele in plus Iata 4 moduri prin care sexul te ajuta sa slabesti: 1. Sexul arde caloriile O partida de sex de aproximativ 25 de minute te scapa de 88 de calorii daca esti femeie si ai in jur de 68 kg, si 106 calorii daca esti un barbat de 80 de kilograme. Acelasi numar de calorii il poti pierde daca alergi pe banda sau folosesti bicicleta medicinala.  2. Sexul taie pofta de grasimi si carbohidrati Sexul regulat reduce nivelul de cortizol, hormonul stresului. Vestea buna este ca  odata redus nivelul de... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro