EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Vin ploile! Prognoza meteo pe doua saptamani Vin ploile! Prognoza meteo pe doua saptamani Mizand pe cartea achizitiilor, Banca Transilvania si-a depasit rivalii si a ajuns cel mai mare grup bancar din Romania, inaintea BCR si BRD Electrica, cea mai buna reactie din indicele BET in prima sedinta in care s-au consumat raportarile la S1/2018. BRD, la polul opus Dragnea, marele absent in perioada post-proteste. Și-a delegat atributiile la conducerea Camerei Deputatilor Dragnea, marele absent in perioada post-proteste. Și-a delegat atributiile la conducerea Camerei Deputatilor Dealerii auto se asteapta la livrari record de masini in august 2018: volumele ar putea accelera la valori apropiate de cele din 2008 Curs BNR. Cursul valutar al zilei de luni, 20 august 2018. Euro, dolarul si francul elvetian sunt in scadere Curs BNR. Cursul valutar al zilei de luni, 20 august 2018. Euro, dolarul si francul elvetian sunt in scadere Situatie alarmanta in Dolj. Sase noi cazuri de infectie cu virusul West Nile Situatie alarmanta in Dolj. Sase noi cazuri de infectie cu virusul West Nile TRAGEDIE pe Litoral: Un tanar de 18 ani s-a inecat in mare. Numarul victimelor care si-au pierdut viata in mare in aceasta vara a ajuns la 18 TRAGEDIE pe Litoral: Un tanar de 18 ani s-a inecat in mare. Numarul victimelor care si-au pierdut viata in mare in aceasta vara a ajuns la 18 Alina Gorghiu, atac dur la PSD: Cat mai pot sta in functii Viorica Dancila si Carmen Dan? Alina Gorghiu, atac dur la PSD: Cat mai pot sta in functii Viorica Dancila si Carmen Dan? Cand incepe scoala 2018? Structura noului an scolar 2018-2019 Cand incepe scoala 2018? Structura noului an scolar 2018-2019 SCANDALUL Volkswagen: Dezvaluire ULUITOARE despre softul de manipulare a emisiilor de gaze SCANDALUL Volkswagen: Dezvaluire ULUITOARE despre softul de manipulare a emisiilor de gaze Dezastrul continua in Venezuela: Bolivarul s-a depreciat cu 95% in doua zile, iar salariile au crescut cu 3.500% Dezastrul continua in Venezuela: Bolivarul s-a depreciat cu 95% in doua zile, iar salariile au crescut cu 3.500% Un parlamentar PNL il acuza pe Liviu Dragnea a calcat in picioare Regulamentul Camerei Deputatilor Un parlamentar PNL il acuza pe Liviu Dragnea a calcat in picioare Regulamentul Camerei Deputatilor Ilinca Vandici si Vladimir Draghia vor prezenta Fan Arena, o emisiunea dedicata fanilor Exatlon Ilinca Vandici si Vladimir Draghia vor prezenta "Fan Arena", o emisiunea dedicata fanilor "Exatlon" Ziua in care Dragnea va pica. Va avea aceeasi soarta ca Ponta

Articole

Stiri locale




CM 2018. Jorge Sampaoli a taiat 12 jucatori de pe lista, inclusiv pe Icardi. Cum arata super-lotul Argentinei pentru Mondiale

publicat 2018-05-21 20:00:13 (Romania-TV)
CM 2018. Jorge Sampaoli a taiat 12 jucatori de pe lista, inclusiv pe Icardi. Cum arata super-lotul Argentinei pentru Mondiale Alaturi de Icardi, intre numele grele lasate acasa se mai numara Leandro paredes, jucatorul lui Zenit St. Petersburg, Ricky Centurion sau Lautaro Martinez. Totusi, cel putin atacul vicecampioanei Mondiale este unul care sa le dea fiori adversarelor, cu Messi, Aguero, Dybala sau Higuain. Citeste si Cine va castiga CM 2018? Iata rezultatele unui important studiu stiintific Lotul Argentinei pentru CM 2018: Portari: Franco Armani (River Plate), Willy Caballero (Chelsea), Sergio Romero (Manchester... ...continuare.

Lucian Onea, seful DNA Ploiesti, si Mircea Negulescu, urmariti penal de procurorii de la Parchetul General

publicat 2018-05-21 20:00:13 (Romania-TV)
Lucian Onea, seful DNA Ploiesti, si Mircea Negulescu, urmariti penal de procurorii de la Parchetul General Lucian Onea si Mircea Negulescu au calitatea de suspecti, in dosarul fostului deputat PSD, Vlad Cosma, in care se invoca listele de martori. In plangerea facuta de fostul deputat este vorba despre modul in care cei doi procurori ar fi instrumentat anumite dosare de pe rolul DNA Ploiesti, despre anchete care ar fi fost facute abuziv si despre modul in care ar fi fost falsificate anumite declaratii ale martorilor. Citeste si Instanta suprema admite cererea DNA de redeschidere a dosarului in... ...continuare.

Viorica Dancila PROMITE: Ce se intampla cu PENSIILE romanilor

publicat 2018-05-21 20:00:13 (Puterea)
Viorica Dancila PROMITE: Ce se intampla cu PENSIILE romanilor Premierul Viorica Dancila a dat asigurari, luni, ca Pilonul II de pensii nu se va desfiinta, dar nu a exclus o eventuala modificare ulterioara a legislatiei referitoare la acesta. Ea a repetat declaratiile din cursul zilei, si anume ca ceea ce a aparut pe site-ul Guvernului a fost doar o propunere a Comisiei Nationale de Prognoza, si a spus insistent ca nu va exista o hotarare de guvern in acest sens. Numai ca, si de data aceasta, emotiile au impins-o pe Viorica Dancila sa faca o noua gafa:... ...continuare.

"Ni s-au furat 1.400 de biciclete". Politistii sunt neputinciosi in fata unui fenomen ingrijorator

publicat 2018-05-21 20:00:12 (ProTV)
Afacerile private cu închirierea bicicletelor se confrunta cu un fenomen periculos în Bucuresti: furturile masive. Iar recuperarea este anevoioasa, chiar daca bicicletele sunt identificate în timp real prin GPS. ...continuare.

Klaus Iohannis, despre Pilonul II de Pensii: Ii somez pe guvernanti sa lamureasca problema

publicat 2018-05-21 20:00:12 (ProTV)
Klaus Iohannis a anuntat, luni seara, ca nu vrea sa comenteze plângerea penala pe care Ludovic Orban, presedintele PNL, a facut-o împotriva Vioricai Dancila si a sefului PSD, Liviu Dragnea. ...continuare.

Intrebata cum suporta sa fie "ciuca batailor", Dancila raspunde gafand: Faceti un exercitiu de IMAGINE si va puneti un pic in locul meu

publicat 2018-05-21 20:00:12 (Money.ro)
Cum suportati sa fiti ciuca batailor in tara asta?, a intrebat un jurnalist.   Viorica Dancila a raspuns sugerandu-i sa faca un exercitiu de "imagine" si sa se puna in locul ei.   "Cum suport acest lucru? Nu este usor! Și puneti-va... faceti un exercitiu de imagine si va puneti putin in locul meu si vezi atatea jigniri, atata ura si atatea lucruri urate. Dar ce sa fac, sa fac un pas inapoi? Am o responsabilitate fata de Romania si de romani", a raspuns premierul.... ...continuare.

Armata siriana a eliberat suburbiile orasului Damasc ocupate de reteaua terorista Stat Islamic

publicat 2018-05-21 20:00:11 (Mediafax)
Armata siriana a eliberat suburbiile orasului Damasc ocupate de reteaua terorista Stat Islamic Armata siriana a eliberat in totalitate, luni, suburbii ale orasului Damasc care erau ocupate de reteaua terorista Stat Islamic, informeaza site-ul agentiei Associated Press. ...continuare.

Prima reactie a lui Klaus Iohannis, dupa plangerea impotriva Vioricai Dancila

publicat 2018-05-21 20:00:11 (Libertatea)
Prima reactie a lui Klaus Iohannis, dupa plangerea impotriva Vioricai Dancila Prima reactie a lui Klaus Iohannis, dupa plangerea impotriva Vioricai Dancila. Presedintele Klaus Iohannis a spus, insistent, ca nu vrea sa comenteze subiectul "pentru a nu afecta ancheta in niciun fel". Jurnalistii au insistat cu intrebari legate de acuzatiile aduse de seful PSD, anume ca plangerea a fost facuta la Cotroceni, insa nici de aceasta […] Post-ul Prima reactie a lui Klaus Iohannis, dupa plangerea impotriva Vioricai Dancila apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Suporterii de la Dinamo se razboiesc intre ei. "E fara noima ce au facut. E uz de fals"

publicat 2018-05-21 20:00:11 (Libertatea)
Suporterii de la Dinamo se razboiesc intre ei. E fara noima ce au facut. E uz de fals Suporterii de la Dinamo se razboiesc intre ei. "E fara noima ce au facut. E uz de fals". Toti suporterii din Romania se bat si se tarasc prin tribunale. La Craiova e razboi intre cei care au ramas alaturi de Mititelu si de al sau FC U Craiova, la Bucuresti stelistii "ceseaisti" si cei "fecesebisti" […] Post-ul Suporterii de la Dinamo se razboiesc intre ei. "E fara noima ce au facut. E uz de fals" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

A prins echipa sezonului in Premier League, dar a fost lasat acasa » Primul "11" al spaniolilor care rateaza Mondialul valoreaza peste 300 de milioane de euro

publicat 2018-05-21 20:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
A prins echipa sezonului in Premier League, dar a fost lasat acasa » Primul 11 al spaniolilor care rateaza Mondialul valoreaza peste 300 de milioane de euro Selectionerul Spaniei, Julen Lopetegui, a publicat lista cu cei 23 de jucatori pe care se va baza la turneul final care se desfasoara între 14 iunie si 15 iulie. De pe lista de convocati, lipsesc fotbalisti importanti, de la marile echipe ale Europei. Primul "11" al jucatorilor spanioli care rateaza Mondialul din Rusia valoreaza 341 de milioane de euro. Primul 11 al spaniolilor care rateaza Mondialul Portar - Iker Casillas (1 mil. ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro