EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




POTOPUL vine peste Romania! Aproape toata tara, sub COD GALBEN de ploi, grindina si furtuni

publicat 2018-07-23 08:00:01 (Antena-1)
POTOPUL vine peste Romania! Aproape toata tara, sub COD GALBEN de ploi, grindina si furtuni O avertizare cod galben vizand Capitala si 31 de judete din sudul, estul si centrul tarii va fi in vigoare de luni de la ora 10.00 pana marti seara, interval in care vor fi vijelii si se vor acumula cantitati importante de apa. Potrivit meteorologilor, instabilitatea atmosferica se va mentine accentuata pe tot parcursul saptamanii. ...continuare.

Trump, amenintare exploziva pentru Iran: "Veti suferi consecinte pe care putini le-au suferit vreodata"

publicat 2018-07-23 07:45:13 (ProTV)
Presedintele american Donald Trump a lansat o amenintare exploziva pentru Iran, printr-un mesaj postat pe Twitter, scris cu majuscule, afirmând ca: "veti suferi consecinte pe care putini le-au suferit vreodata", relateaza CNN. ...continuare.

Dragnea, despre "manipularea poporului": "Am inteles de ce vor astia sa nu mai fim noi"

publicat 2018-07-23 07:45:13 (ProTV)
Dupa ce salariatii vor avea salarii mai mari, pensionarii vor avea un venit decent, iar firmele din România vor câstiga mai bine, oamenii vor fi mai fericiti, iar un astfel de popor va fi mai greu de manipulat, sustine presedintele PSD Liviu Dragnea. ...continuare.

Romania, intre tarile cu cea mai mica datorie din UE. Statul care s-a imprumutat cat dublul PIB-ului

publicat 2018-07-23 07:45:13 (ProTV)
Romania, intre tarile cu cea mai mica datorie din UE. Statul care s-a imprumutat cat dublul PIB-ului Datoria guvernamentala a României se situa, la sfârsitul primului trimestru din acest an, la 34,4% din PIB. ...continuare.

Astazi este ultima zi in care procurorii isi pot depune candidatura pentru conducerea DNA. Pana acum nu a fost primit niciun dosar

publicat 2018-07-23 07:45:13 (Mediafax)
Luni este ultima zi in care procurorii isi pot depune candidatura la selectia organizata de ministerul Justitiei pentru functia de procuror sef al Directiei Nationale Anticoruptie (DNA). ...continuare.

Premierul Viorica Dancila prezinta astazi bilantul Executivului dupa sase luni de guvernare

publicat 2018-07-23 07:45:12 (Mediafax)
Premierul Viorica Dancila va prezenta, luni la Palatul Victoria, incepand cu ora 14.00, bilantul Executivului la sase luni de la preluarea guvernarii. Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat duminica ca vor fi prezentate cele mai importante masuri adoptate de Cabinet. ...continuare.

Efectele ploilor: Pe trei drumuri nationale traficul este oprit, iar pe doua se circula cu dificultate

publicat 2018-07-23 07:45:12 (Mediafax)
Traficul este oprit, luni, pe trei drumuri nationale, in judetele Covasna, Suceava si Vrancea, si se circula ingreunat pe doua drumuri din Bacau siNeamt, din cauza ploilor care au avut loc in ultimele saptamani, potrivit Centrului Infotrafic. ...continuare.

Politist din Dolj, lovit de o masina in timp ce se pregatea sa ceara actele unui sofer oprit in afara drumului

publicat 2018-07-23 07:45:11 (Libertatea)
Politist din Dolj, lovit de o masina in timp ce se pregatea sa ceara actele unui sofer oprit in afara drumului Politist  din Dolj, lovit de o masina in timp ce se pregatea sa ceara actele unui sofer oprit in afara drumului. Omul legii a fost ranit usor. In acest caz a fost intocmit dosar penal pentru vatamare corporala din culpa. Potrivit reprezentantilor Inspectoratului de Politie Dolj, duminica seara, un echipaj de la Serviciul Rutier al […] Post-ul Politist din Dolj, lovit de o masina in timp ce se pregatea sa ceara actele unui sofer oprit in afara drumului apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

VIAȚA unui IMPORTANT LIDER al LUMII, in PERICOL! ALERTA AVIATICA INTERNAȚIONALA. ATERIZARE de URGENȚA pentru avionul cu care zbura

publicat 2018-07-23 07:45:05 (Evenimentul-Zilei)
VIAȚA unui IMPORTANT LIDER al LUMII, in PERICOL! ALERTA AVIATICA INTERNAȚIONALA. ATERIZARE de URGENȚA pentru avionul cu care zbura Alerta! Avionul in cu care era transportata directoarea FMI, Christine Lagarde, a fost nevoit sa aterizeze de urgenta. Totul s-a intamplat la cateva momente dupa Summitul G20. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com