CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Imagini soc, in Argentina! O creatura ciudata a fost surprinsa in timp ce fura doi caini, din curtile localnicilor: "Era mai inalta decat un caine si avea fata de cal sau iepure"

publicat 2018-04-18 09:00:02 (Antena-1)
Imagini soc, in Argentina! O creatura ciudata a fost surprinsa in timp ce fura doi caini, din curtile localnicilor: Era mai inalta decat un caine si avea fata de cal sau iepure Localnicii din Santa Fe, Argentina, au intrat in panica, dupa ce creatura ciudata a furat doi caini, un pitbull si un ciobanesc german, din cartierul lor. Oamenii se plang de felul salbatic in care cele doua animale au fost luate din curtea stapanilor. ...continuare.

Ce se mananca miercurea si vinerea de Penticostar. Ce e bine sa faci azi

publicat 2018-04-18 09:00:02 (Antena-1)
Ce se mananca miercurea si vinerea de Penticostar. Ce e bine sa faci azi Conform calendarului ortodox, zilele de miercuri si vineri din perioada 8 aprilie-3 iunie se numeste Penticostar. Este o perioada speciala in care exista o serie de traditii si randuieli bisericesti de care tin cont credinciosii. ...continuare.

Barbara Bush, sotia presedintelui american care ne-a bagat in NATO, a murit

publicat 2018-04-18 08:45:28 (Ziarul-Financiar)
Barbara Bush, sotia presedintelui american care ne-a bagat in NATO, a murit Barbara Bush, sotia fostului fostului presedinte american George H. W. Bush, a murit la varsta de 92 de ani, a anuntat, miercuri, un purtator de cuvant al familiei Bush, informeaza site-ul postului CNN.Fosta prima doamna a SUA a fost spitalizata de mai multe ori in ultima perioada, iar in urma cu trei zile a refuzat sa mai urmeze vreun tratament medical, in afara regimului paliativ, in pofida deteriorarii starii sale de sanatate."Draga mea mama a decedat la varsta de 92 de ani. Familia mea... ...continuare.

Primele sanctiuni in rugby, dupa agresarea arbitrului Vlad Iordachescu, la meciul Belgia-Spania. Ce pedepse au primit vinovatii

publicat 2018-04-18 08:45:11 (Romania-TV)
Primele sanctiuni in rugby, dupa agresarea arbitrului Vlad Iordachescu, la meciul Belgia-Spania. Ce pedepse au primit vinovatii Comisia a luat urmatoarele decizii, potrivit FRR: Guillaume Rouet (nr. 9): agresiune fizica si verbala a unui oficial de meci - 36 saptamani Sébastien Rouet (nr. 20): agresiune fizica si verbala a unui oficial de meci - 43 saptamani Pierre Barthere (nr. 6): acte si cuvinte amenintatoare la adresa unui oficial de meci - 14 saptamani Lucas Guillaume (nr.7): acte si cuvinte amenintatoare la adresa unui oficial de meci - 14 saptamani Mathieu Belie (nr. 10): acte si cuvinte amenintatoare la... ...continuare.

Linie directa intre Phenian si Seul inainte de intalnirea istorica a celor doua Corei

publicat 2018-04-18 08:45:11 (Romania-TV)
Linie directa intre Phenian si Seul inainte de intalnirea istorica a celor doua Corei Tot in cadrul pregatirilor pentru eveniment, vineri va fi deschisa o linie telefonica directa intre conducerile de la Seul si Phenian. Im Jong-seok, seful personalului presedintiei sud-coreene, a declarat ca reprezentantii tarii sale incearca sa obtina acordul nord-coreenilor si pentru transmiterea summitului in direct la televiziune, potrivit Agerpres. Dialogul intre Coreea de Sud si Coreea de Nord s-a mai purtat direct, la cel mai inalt nivel, doar de doua ori in istorie. Acum va fi prima... ...continuare.

Accident grav in Valcea. Doua TIR-uri si un autoturism s-au ciocnit

publicat 2018-04-18 08:45:11 (Romania-TV)
Accident grav in Valcea. Doua TIR-uri si un autoturism s-au ciocnit CentrulINFOTRAFIC din Inspectoratul Generalal Politiei Romane informeaza ca pe DN7, la kilometrul 228+800 de metri, la iesirea din localitatea Brezoicatre Sibiu, a avut loc o coliziune intre un autoturism si doua autocamioane. Traficul rutier este blocat . Cauza producerii a fost patrunderea pe contrasens( soferul autoturismului a adormit la volan). In urma accidentului o persoana a fost ranita usor. Se estimeaza ca in aproximativ 45-60 de minute traficul sa fie reluat. Citeste si Accident in... ...continuare.

Romanii mor pe capete. Problema s-ar putea rezolva printr-o semnatura

publicat 2018-04-18 08:45:11 (Realitatea-TV)
Romanii mor pe capete. Problema s-ar putea rezolva printr-o semnatura Potrivit ultimelor studii, Bucurestiul este una dintre cele mai poluate capitale din Europa, iar in Iasi si Brasov nivelul particulelor care provin de la emisiile poluante generate de industrie si trafic depaseste, zilnic, nivelul maxim acceptat de legislatie, noteaza Mediafax."Calitatea aerului pe care-l respiram depinde atat de factorii iritativi, inclusi in ceea ce numim poluare, cat si de particulele biologice, care sunt mai putin cunoscute. Ele sunt reprezentate, in exterior, de... ...continuare.

Primul om care a suferit doua transplanturi de fata

publicat 2018-04-18 08:45:11 (Realitatea-TV)
Primul om care a suferit doua transplanturi de fata Jerome Hamon, un francez supranumit "omul cu 3 chipuri", se recupereaza dupa cel de-al doilea transplant de fata la care a fost supus, relateaza BBC. In varsta de 43 de ani, Jerome sufera de o maladie genetica care i-a deformat infatisarea. Barbatul a fost supus primului transplant in 2010, operatia fiind coordonata de reputatul chirurg estetician Laurent Lantieri. 5 ani mai tarziu, organismul sau a dat primele de respingere.In ianuarie anul acesta, a fost gasit un nou chip compatibil, al... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro