EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Ultima ora: Incendiu puternic in Chiajna! Doua blocuri au luat foc, in urma cu putin timp! 20 de autospeciale intervin de urgenta

publicat 2018-11-23 12:45:02 (Antena-1)
Ultima ora: Incendiu puternic in Chiajna! Doua blocuri au luat foc, in urma cu putin timp! 20 de autospeciale intervin de urgenta Incendiu puternic la Chiajna, in aceste momente. O mansarda de la doua blocuri lipite ard. La fata locului au fost trimise 20 de autospeciale de stingere. ...continuare.

Alstom sau cum stoarce de bani o corporatie franceza guvernele lumii

publicat 2018-11-23 12:31:37 (Romania-TV)
Alstom sau cum stoarce de bani o corporatie franceza guvernele lumii Dezvaluiri din subteranele contractelor de miliarde din infrastructura, cum devin avocatii mai importanti decat constructorii Alstom, miliardara din contractile incheiate in Romania Alstom, corporatie europeana gigant, prezenta in Romania de 20 de ani, cu peste 1.000 angajati pe plan local, are proiecte castigate de peste 1 miliard de euro. Primul contract major este cel cu Metrorex, semnat in 2004 pentru o perioada de 15 ani, valorand peste 240 milioane euro si a inclus si preluarea de catre... ...continuare.

Indicele Robor la trei luni a stagnat la 3,24%

publicat 2018-11-23 12:31:37 (Romania-TV)
Indicele Robor la trei luni a stagnat la 3,24% Robor la trei luni este indicatorul principal in functie de care se calculeaza dobanzile variabile la creditele in lei. Joi, indicele a scazut de la 3,25% la 3,24%. Totodata, indicele Robor la sase luni a crescut vineri la 3,46%. Joi, acest indice a scazut de la 3,46% la 3,45%.   ...continuare.

Drama in fotbalul romanesc! A murit fostul antrenor al Stelei

publicat 2018-11-23 12:31:16 (Realitatea-TV)
Drama in fotbalul romanesc! A murit fostul antrenor al Stelei Bujor Halmageanu, primul antrenor care a pregatit-o pe Steaua dupa 1990, a murit astazi a varsta de 77 de ani, dupa ce a avut probleme de sanatate la plamani. ...continuare.

"Michael isi revine!" Anuntul fenomenal despre starea lui Schumacher

publicat 2018-11-23 12:31:16 (ProTV)
Citeste stirea pe sport.ro ...continuare.

Firea, despre decizia definitiva privind companiile primariei: "Nu creeaza niciun efect"

publicat 2018-11-23 12:31:16 (ProTV)
Gabriela Firea a declarat vineri ca decizia Curtii de Apel Bucuresti privind anularea tuturor hotarârilor de înfiintare a companiilor municipale nu creeaza niciun efect, iar pentru radierea acestor societati ar fi necesar un nou proces. ...continuare.

Top 10 cele mai iubite cluburi de fotbal din lume. Ce echipa este lider in clasament

publicat 2018-11-23 12:31:00 (Mediafax)
Site-ul 90min.com a realizat Top 10, cele mai iubite cluburi de fotbal din lume, iar liderul clasamentului este formatia pregatita de Jose Mourinho, Manchester United. Podiumul este ocupat de FC Barcelona si Real Madrid. ...continuare.

Dancila: Tajani ne-a anuntat ca procesul de aderare a Romaniei la Schengen va fi accelerat

publicat 2018-11-23 12:31:00 (Mediafax)
Premierul Viorica Dancila a declarat vineri, la Palatul Victoria, ca presedintele Parlamentului European, Antonio Tajani, a anuntat Executivul ca procesul de aderare a Romaniei la spatiul Schengen "va fi accelerat". ...continuare.

Alina Bica a contestat condamnarea la 4 ani de inchisoare in baza deciziei CCR privind completurile de cinci judecatori

publicat 2018-11-23 12:31:00 (Mediafax)
Fosta sefa DIICOT, Alina Bica, a depus la instanta suprema o contestatie in anulare fata de condamnarea la 4 ani de inchisoare cu executare, invocand drept motiv decizia CCR privind completurile de cinci judecatori, au precizat, pentru MEDIAFAX, surse judiciare. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com