EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




VIDEO | Accident grav provocat de un sofer beat in judetul Constanta. Doua persoane au murit

publicat 2019-01-20 10:30:24 (Libertatea)
VIDEO | Accident grav provocat de un sofer beat in judetul Constanta. Doua persoane au murit Doua persoane au murit, iar alte doua au fost ranite, in urma unui accident rutier grav petrecut pe DN22, pe raza localitatii Palazu Mic, in judetul Constanta. In accident au fost implicate doua masini, dintre care una s-a rasturnat. Ambele au fost distruse de impact, potrivit ziuaconstanta.ro. Totodata, politistii au aflat ca soferul care a […] Post-ul VIDEO | Accident grav provocat de un sofer beat in judetul Constanta. Doua persoane au murit apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Prima fotografie cu Mihai Bobonete pe patul de spital. „Am crezut ca sunt mort”

publicat 2019-01-20 10:30:24 (Libertatea)
Prima fotografie cu Mihai Bobonete pe patul de spital. „Am crezut ca sunt mort” Binecunoscutul actor din serialul "Las Fierbinti" a oferit detalii despre starea sa de sanatate dupa ce a ajuns pe mana medicilor.   In urma cu cateva zile, Mihai Bobonete a fost internat in spital. De pe patul de spital, actorul le-a transmis un mesaj fanilor sai de pe internet, in care explica care este starea […] Post-ul Prima fotografie cu Mihai Bobonete pe patul de spital. „Am crezut ca sunt mort” apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Rudel Obreja, acuzatii grave la iesirea din inchisoare! Scandal mare: Mi s-a cerut in toaleta DNA sa-i denunt

publicat 2019-01-20 10:30:04 (Evenimentul-Zilei)
Scandal mare dupa iesirea lui Rudel Obreja din inchisoare, acesta spunand ca a fost obligat sa faca denunturi. Inalta Curte de Casatie si Justitie a dispus suspendarea executarii pedepsei ca urmare a deciziei CCR privind completele de 5 judecatori. ...continuare.

DOLIU in SUA. Cel mai mare AGENT CIA a MURIT. Care sunt CIRCUMSTANÈšELE DECESULUI

publicat 2019-01-20 10:30:04 (Evenimentul-Zilei)
Doliu. Tony Mendez, fost agent CIA care a supravegheat salvarea a sase diplomati americani din Iran in 1980 a murit la varsta de 78 de ani. ...continuare.

China: Cea mai lenta crestere economica din ultimii 28 de ani

publicat 2019-01-20 10:30:03 (Bursa)
China: Cea mai lenta crestere economica din ultimii 28 de ani China ar urma sa anunte luni o crestere economica de 6,6% pentru 2018, cea mai lenta din ultimii 28 de ani, din cauza cererii interne in scadere si a tarifelor americane, ceea ce va amplifica presiunile ca Beijingul sa adopte noi masuri de stimulare pentru a evita o incetinire accentuata, potrivit analistilor, transmite Reuters. ...continuare.

Șoc in optimile de finala de la Australian Open

publicat 2019-01-20 10:30:03 (Antena3)
Șoc in optimile de finala de la Australian Open Jucatoarea germana de tenis Angelique Kerber, Nr.2 mondial, a fost eliminata in optimile de finala ale Australian Open, primul turneu de Mare Slem al anului, fiind intrecuta cu 6-0, 6-2, in 56 de minute, de... ...continuare.

Jandarmeria a cumparat a treia zi de Craciun pistoale mitraliera si lansatoare de gaze lacrimogene

publicat 2019-01-20 10:15:18 (Romania-TV)
Jandarmeria a cumparat a treia zi de Craciun pistoale mitraliera si lansatoare de gaze lacrimogene In a treia zi de Craciun, pe 27 decembrie, in jurul pranzului, Jandarmeria Romana a anuntat ca a cumparat pistoale automate, pistoale mitraliera si lansatoare de calibru 40 mm in valoare totala de putin peste 3,4 milioane de lei. Informatiile au fost publicate de Jandarmerie pe Sistemul Electronic de Achizitii Publice (SEAP), anunta g4media.ro. Primul contract a fost acordat la ora 11.47 in a treia zi de Craciun, 27 decembrie, si a constat in semnarea unui "acord cadru de furnizare produse... ...continuare.

Reteta zilei: Legume asortate

publicat 2019-01-20 10:15:17 (Romania-TV)
Reteta zilei: Legume asortate Ingrediente Legume asortate 2 morcovi 200 g mazare 200 g fasole galbena pastai 2 cepe 100 g orez 100 g porumb 2 rosii sare, piper dupa gust 1 ardei gras 5 catei usturoi Mod de preparare Legume asortate Legumele se curata, se spala si se taie bucatele mici, fasolea si mazarea se fierb separat in apa fierbinte. Usturoiul se piseaza si se caleste cu ceapa intr-o tigaie cu un pic de ulei, apoi se pun ardeii, rosia, fasolea, mazarea, porumbul si se pune un capac, se lasa sa se inabuse. Punem un... ...continuare.

Cum sa iti protejezi casa de certuri si neintelegeri. Sunt sfaturi de aur ce merita stiute

publicat 2019-01-20 10:15:17 (Romania-TV)
Cum sa iti protejezi casa de certuri si neintelegeri. Sunt sfaturi de aur ce merita stiute Lasati miere pe masa Știati ca din cele mai vechi timpuri, mierea este un aparator al casei, scrie secretele.com. Tot ce trebuie sa faceti pentru a avea pace si armonie in familie este sa tineti mereu pe masa un recipient cu putina miere. De asemenea, cuartul sau cristalul de stanca pus intr-un colt al casei, aduce energie pozitiva. Pentru a tine departe certurile si neintelegerile, folositi mereu o fata de masa alba. Chiar si atunci cand nu mancati, aceasta trebuie sa fie pusa pe masa.... ...continuare.

Top cele mai frumoase tunsori pentru doamnele trecute de 40 de ani GALERIE FOTO

publicat 2019-01-20 10:15:17 (Romania-TV)
Top cele mai frumoase tunsori pentru doamnele trecute de 40 de ani GALERIE FOTO La aceasta varsta motivatia pentru a-ti schimba look-ul poate fi aceea de a creea impresia unei femei mai tinere si moderne sau sa imbratisezi un stil de tunsori femei par scurt super-practic si comod care iti usureaza rutina zilnica, scrie virale.ro. Nu e o noutate faptul ca, majoritatea stilistilor considera varsta intre 40-50 de ani, perioada in care femeile isi regasesc feminitatea si increderea. Citeste siA Coafuri par mediu. Tunsori in functie de forma fetei FOTO O afirmatie valida... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com