EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Marea istorie ilustrata a Romaniei si a Republicii Moldova: O colectie unica, in 10 volume (P)

publicat 2018-10-18 13:45:15 (Realitatea-TV)
Marea istorie ilustrata a Romaniei si a Republicii Moldova: O colectie unica, in 10 volume (P) Marea istorie ilustrata a Romaniei si a Republicii Moldova: O colectie unica, in 10 volume, care nu trebuie sa lipseasca din casa niciunui roman! Acum 100 de ani, prin puterea armelor si prin jertfa, bunicii si strabunicii nostri au creat Romania Mare. In an centenar, Editura Litera aduce un omagiu prin lansarea colectiei in 10 volume Marea istorie ilustrata a Romaniei si a Republicii Moldova. Incepand de marti, 16 octombrie, va aparea la toate punctele de vanzare a presei din Bucuresti si... ...continuare.

Udrea a fost CITATA la penitenciarul din Costa Rica in doua DOSARE judecate in Romania

publicat 2018-10-18 13:45:14 (Puterea)
Udrea a fost CITATA la penitenciarul din Costa Rica in doua DOSARE judecate in Romania Elena Udrea va fi citata la penitenciarul din Costa Rica in dosarul privind finantarea campaniei electorale pentru alegerile prezidentiale din 2009, dar si intr-o alta cauza in care a cerut redeschiderea anchetei pe numele Anei Maria Topoliceanu si a lui Dinu Pescariu. Ambele dosare, care sunt judecate de magistratii Curtii de Apel Bucuresti, au fost amanate pentru data de 15 noiembrie, fostul ministru urmand sa fie citat in amandoua. "Fiecare parte din dosar trebuie citata si trebuie citata... ...continuare.

Suspectul in asasinarea jurnalistei Viktoria Marinova, bulgarul Severin Krasimirov, transferat din Germania in Bulgaria

publicat 2018-10-18 13:45:14 (Puterea)
Suspectul in asasinarea jurnalistei Viktoria Marinova, bulgarul Severin Krasimirov, transferat din Germania in Bulgaria Un barbat suspectat de uciderea si violarea jurnalistei bulgare Viktoria Marinova a fost extradat din Germania in Bulgaria, a anuntat o purtatoare de cuvant a Ministerului bulgar Justitiei, relateaza AFP. "El a fost transferat pe teritoriul bulgar", a declarat purtatoarea de cuvant pentru AFP. Avionul la bordul caruia se afla suspectul, un bulgar pe nume Severin Krasimirov, a sosit pe aeroportul din Sofia miercuri, la ora locala 19.00 (si ora Romaniei). Presa a difuzat imagini cu vehicule... ...continuare.

Ce s-a intamplat cu tanarul hot caruia Macron i-a transmis sa se cuminteasca

publicat 2018-10-18 13:45:14 (ProTV)
Un tânar care a aparut într-o fotografie controversata cu Macron, condamnat pentru posesie de droguri. ...continuare.

Marturiile elevilor prezenti la masacrul din Crimeea. "Erau trupuri peste tot"

publicat 2018-10-18 13:45:14 (ProTV)
Cel putin 19 persoane si-au pierdut viata si câteva zeci au fost ranite, miercuri, într-un atac armat, urmat de o explozie produsa la o scoala din orasul Kerci, în Peninsula Crimeea. ...continuare.

FCSB l-a refuzat pe Adrian Petre: "Nu era de noi"

publicat 2018-10-18 13:45:13 (OnlineSport)
FCSB l-a refuzat pe Adrian Petre: Nu era de noi Atacantul Adrian Petre, acum legitimat in Danemarca la Esbjerg, a fost la un pas sa ajunga in tricoul FCSB. ...continuare.

Mirela Vaida imbraca portul popular moldovenesc si canta cu Alin Gheorghisan, la „Te cunosc de undeva!” | FOTO

publicat 2018-10-18 13:45:11 (Libertatea)
Mirela Vaida imbraca portul popular moldovenesc si canta cu Alin Gheorghisan, la „Te cunosc de undeva!” | FOTO Mirela Vaida vine sambata, 20 octombrie, de la ora 20.00, la „Te cunosc de undeva!”, in calitate de invitat special, si va canta alaturi de Alin Gheorghisan, in deschiderea galei prezentate de Alina Puscas si Cosmin Selesi.   Mirela si Alin vor imbraca portul popular din zona Moldovei si vor canta acompaniati de taraful condus […] Post-ul Mirela Vaida imbraca portul popular moldovenesc si canta cu Alin Gheorghisan, la „Te cunosc de undeva!” | FOTO apare... ...continuare.

Mirosea a alcool si a dat vina pe buzele ei uriase ca sa nu sufle in etilotest

publicat 2018-10-18 13:45:11 (Libertatea)
Mirosea a alcool si a dat vina pe buzele ei uriase ca sa nu sufle in etilotest O cosmeticiana din Marea Britanie le-a spus politistilor ca nu poate sa sufle in etilotest deoarece are buzele prea mari. Șoferita mirosea a alcool, asa ca oamenii legii au dus-o la sectie pentru verificari. Și acolo, tanara de 20 de ani a dat vina pe implantul cu colagen care ar fi impiedicat-o sa stranga mustiucul […] Post-ul Mirosea a alcool si a dat vina pe buzele ei uriase ca sa nu sufle in etilotest apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Dima Trofim, despre participarea sa la „Ultimul Trib”: „Unul dintre motive a fost sa o pot ajuta pe sora mea bolnava”

publicat 2018-10-18 13:45:11 (Libertatea)
Dima Trofim, despre participarea sa la „Ultimul Trib”: „Unul dintre motive a fost sa o pot ajuta pe sora mea bolnava” Dima Trofim a povestit pentru prima data care a fost unul dintre motivele pentru care a participat la „Ultimul Trib”.   „Unul dintre motivele pentru care am mers in Ultimul Trib a fost sa o pot ajuta pe sora mea, care era bolnava. A fost ceva spontan si la fel de spontan s-a stins. Nu […] Post-ul Dima Trofim, despre participarea sa la „Ultimul Trib”: „Unul dintre motive a fost sa o pot ajuta pe sora mea bolnava” apare prima data in... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com