EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Joi 20 iunie 01:45 Joi 20 iunie

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Numarul deceselor din cauza gripei a ajuns la 178, dupa moartea unui barbat din Caras-Severin

publicat 2019-03-19 15:30:52 (Libertatea)
Numarul deceselor din cauza gripei a ajuns la 178, dupa moartea unui barbat din Caras-Severin Numarul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 178, potrivit ultimei informari a Centrului National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului National de Sanatate Publica (INSP). Ultima persoana care a murit din aceasta cauza este un barbat de 81 de ani, din judetul Caras-Severin, confirmat cu virus gripal […] Post-ul Numarul deceselor din cauza gripei a ajuns la 178, dupa moartea unui barbat din Caras-Severin apare prima data in... ...continuare.

Viorica Dancila, dupa intrarea in vigoare a bugetului pe 2019: „Intram in linie dreapta cu proiectele pe care le-am promis”

publicat 2019-03-19 15:30:52 (Libertatea)
Viorica Dancila, dupa intrarea in vigoare a bugetului pe 2019: „Intram in linie dreapta cu proiectele pe care le-am promis” Premierul Viorica Dancila a comentat, marti, in sedinta de Guverm, promulgarea bugetului, de catre presedintele Klaus Iohannis, precizand ca Guvernul intra in linie dreapta cu proiectele pe care si le-a propus, ''atat de necesare pentru dezvoltarea Romaniei". "Salut promulgarea bugetului, este un buget construit pentru dezvoltare, care va aduce beneficii tuturor romanilor. Asa cum am […] Post-ul Viorica Dancila, dupa intrarea in vigoare a bugetului pe 2019: „Intram in linie... ...continuare.

Reactia patroanei firmei Al Carina din Ploiesti, vizata in scandalul dezinfectantilor cu probleme. "Doamna ministru al Sanatatii are alte interese"

publicat 2019-03-19 15:30:52 (Libertatea)
Reactia patroanei firmei Al Carina din Ploiesti, vizata in scandalul dezinfectantilor cu probleme. Doamna ministru al Sanatatii are alte interese Alina Cruceanu, care detine impreuna cu sotul ei firmaA Al Carina din Ploiesti, dezminte acuzatiile potrivit carora ar fi vandut dezinfectanti care nu indeplineau standardele corespunzatoare. Ea sustine ca toate testarile au fost realizate in "laboratoare acreditate din Uniunea Europeana", iar intreg scandalul a izbucnit pentur ca "probabil ca doamna ministru al Sanatatii are alte interese". […] Post-ul Reactia patroanei firmei Al Carina din Ploiesti, vizata in scandalul... ...continuare.

Cum se urmareste telefonul pe Google (Internet)

publicat 2019-03-19 15:30:33 (Go4IT)
Cum se urmareste telefonul pe Google (Internet) Aboneaza-te acum Facebook Newsletter * Sunt de acord cu Politica de confidentialitate Intra pe Google si afla locatia unui telefon mobil, rapid si simplu. Iata cum se urmareste pe Google fiecare miscare a posesorilor de telefoane Android, gratis si fara nevoie sa instalezi pe ascuns o aplicatie urmarire telefon. Pare ciudat, dar Google pune de ani buni la dispozitie toate uneltele de care ai nevoie pentru a deveni un detectiv amator. Nu-ti trebuie decat numele contului Google si parola, iar... ...continuare.

Simona Halep isi mareste staff-ul: un nou nume in echipa ei pentru Turneul de la Miami

publicat 2019-03-19 15:30:33 (Gazeta-Sporturilor)
Simona Halep isi mareste staff-ul: un nou nume in echipa ei pentru Turneul de la Miami Simona Halep se pregateste de Turneul de la Miami, dotat cu premii totale de peste 9 milioane de dolari. O noutate pentru fostul lider WTA este aparitia unui nou antrenor în staff-ul ei. Este vorba de Daniel Dobre, tehnician care se va alatura echipei formate din Teo Cercel, Andrei Cristofor si Vasile Antonescu. Daniel Dobre a aparut deja într-o imagine alaturi de Simona Halep, la o masa la care a fost prezenta si Irina Begu cu echipa ei. ... ...continuare.

Martina Navratilova trage concluziile dupa ce a urmarit-o pe Bianca Andreescu: "A venit de nicaieri" + Ce defecte a sesizat

publicat 2019-03-19 15:30:33 (Gazeta-Sporturilor)
Martina Navratilova trage concluziile dupa ce a urmarit-o pe Bianca Andreescu: A venit de nicaieri + Ce defecte a sesizat Martina Navratilova (62 de ani), câstigatoare a 18 turnee de Grand Slam, sustine ca a urmarit-o cu atentie pe Bianca Andreescu (18 ani/24 WTA) la Indian Wells, competitie pe care jucatoarea din Canada cu origini românesti a câstigat-o. „Anul trecut, Osaka a fost marea surpriza, iar anul acesta este Andreescu. Va fi cu siguranta în top 10 WTA, daca nu cumva chiar mai sus, daca va continua asa. ... ...continuare.

Doliu in cinematografie. A murit un regizor legendar, mentor al marelui Andrei Tarkovski

publicat 2019-03-19 15:30:29 (Evenimentul-Zilei)
A murit legendarul regizor rus, Marlen Hutiev, marti, in Spitalul Botkin din Moscova. Regizorul de talie mondiala a murit la varsta de 93 de ani. ...continuare.

127 de manuscrise, un singur castigator. "Papa Nicolau si alte povestiri foarte, foarte scurte" sau despre fragilitate in toate formele ei

publicat 2019-03-19 15:30:29 (Evenimentul-Zilei)
La Concursul de Debut al Editurii Polirom, editia 2019, au participat 310 manuscrise la urmatoarele sectiuni: PROZA - 127 de manuscrise, POEZIE - 183 de manuscrise. Premiul de Debut la sectiunea POEZIE nu s-a acordat. ...continuare.

Amenintare cu bomba la Bruxelles. Autoritatile sunt in alerta. Mai multe persoane au fost evacuate

publicat 2019-03-19 15:30:29 (Evenimentul-Zilei)
Politia a incercuit Cartierul European din Bruxelles dupa ce a primit un telefon anonim in care s-a semnalat ca o bomba va exploda intr-o cladire din apropiere. ...continuare.

Meteo. Prognoza modificata de ANM. Cum va fi vremea pana pe 15 aprilie

publicat 2019-03-19 15:30:28 (Evenimentul-Zilei)
Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis o noua prognoza meteo valabila de la data de 18 martie, pana pe 15 aprilie 2019. Valorile termice ne arata o schimbare in aceasta perioada, in comparatie cu prognoza anterioara. In general, temperaturile vor fi putin mai ridicate fata de valorile normale ale perioadei, iar cantitatile de precipitatii vor fi reduse. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com