EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Staretul Manastirii Nechit din Neamt, dus cu elicopterul SMURD la spital

publicat 2020-01-05 22:16:54 (Romania-TV)
Staretul Manastirii Nechit din Neamt, dus cu elicopterul SMURD la spital Staretul Manastirii Nehcit din judetul Neamt, Zenovie Grigore, s-a simtit rau in cursul diminetii de duminica si a fost solicitata interventia unui echipaj medical. Medicii au suspectat un infarct, astfel ca a fost solicitat un elicopter SMURD pentru transportul pacientului la Institutul de Boli Cardiovasculare din Iasi. "A fost adus cu elicopterul de la Neamt, dupa o suspiciune de infarct, este un sindrom coronarian acut. Este internat la Centrul de Cardiologie, este stabil" , a declarat,... ...continuare.

Marcel Ciolacu cere demisia lui Orban. PSD va depune motiune de cenzura in sesiunea parlamentara urmatoare

publicat 2020-01-05 21:16:51 (Romania-TV)
Marcel Ciolacu cere demisia lui Orban. PSD va depune motiune de cenzura in sesiunea parlamentara urmatoare "In sesiunea parlamentara urmatoare, PSD va depune o motiune de cenzura. Categoric. Vom vedea temele. Toata luna ianuarie sunt termene la CCR si pe celelalte legi pe care si le-au asumat, cele trei legi. Constitutia iti confera aceasta posibilitate de a veni cu asumarea raspunderii pe anumite legi, dar acei oameni s-au gandit la legi importante, la reforme", a declarat presedintele Camerei Deputatilor, Marcel Ciolacu, la Antena3. El a adaugat ca Ludovic Orban ar trebui sa isi dea demisia din... ...continuare.

Jens Stoltenberg a convocat o reuniune de urgenta a NATO ca urmare a tensiunilor din Orientul Mijlociu

publicat 2020-01-05 20:48:20 (Romania-TV)
Jens Stoltenberg a convocat o reuniune de urgenta a NATO ca urmare a tensiunilor din Orientul Mijlociu Reuniunea la nivel de ambasadori a principalului for de decizie al Aliantei, programata pentru ora 14:00 GMT, va evalua situatia din zona dupa uciderea intr-un raid american in Irak a generalului iranian Qassem Soleimani, a declarat un purtator de cuvant al NATO. Secretarul american de stat Mike Pompeo a admis anterior ca este posibil ca trupele americane stationate in Orientul Mijlociu sa fie tinta unor represalii ale Iranului pentru moartea generalului Soleimani, al carui convoi a fost... ...continuare.

Victor Ponta: Vor anticipate inainte de 1 septembrie pentru a nu se aplica legea pensiilor

publicat 2020-01-05 20:32:49 (Romania-TV)
Victor Ponta: Vor anticipate inainte de 1 septembrie pentru a nu se aplica legea pensiilor "Cred ca trebuie sa se incheie luna de miere a Guvernului Orban. Si-au trecut bugetul. Au majoritate asa cum si-au format-o, insa trebuie sa se ia rapid masuri in educatie, sanatate, siguranta pe drumurile publice. Trebuie sa inceteze luna de miere. Au toata puterea. Cine te mai opreste acum", a intrebat retoric Ponta. "Am fost indignat pe subiectul de azi cu tanarul ars. A plecatGguvernul Ponta, a venit Voiculescu si Ciolos si au avut un ars pe care l-au mutat in Bulgaria si a murit", a... ...continuare.

Scandal in direct la Romania TV. Dumitru Pelican, catre Budai: Sunteti un las. Erati un sofer pana la 35 de ani!

publicat 2020-01-05 20:01:56 (Romania-TV)
Scandal in direct la Romania TV. Dumitru Pelican, catre Budai: Sunteti un las. Erati un sofer pana la 35 de ani! Dumitru Pelican l-a taxat dur pe fostul ministru al Muncii, Marius Budai, dupa o interventie a fostului oficial pe tema pensiilor. "Pe domnul Budai daca-l lasi sa vorbeasca, vorbeste pana la finalul emisiunii si spune aceleasi lucruri cu o credinta ca si cand ar fi Mafalda. Iertati-ma domnule Budai, dar de multe ori combateti pe langa tema. Reactia lui Marius Budai nu  a intarziat: "Eu respect dialogul, dar de cand va permiteti dvs sa vorbiti pe tonul asta?" "Imi permit, pentru ca enervati... ...continuare.

Ministrul Predoiu, acuzat de fake news de Asociatia Judecatorilor pentru Apararea Drepturilor Omului

publicat 2020-01-05 19:16:54 (Romania-TV)
Ministrul Predoiu, acuzat de fake news de Asociatia Judecatorilor pentru Apararea Drepturilor Omului Asociatia Judecatorilor pentru Apararea Drepturilor Omului (AJADO) a transmis, duminica seara, un comunicat de presa in care vorbeste despre o campanie fara precedent de dezinformare in legatura cu Sectia pentru Investigarea Infractiunilor din Justitie (SIIJ). "Actiunea ministrului Justitiei Catalin Predoiu de a manipula CJUE, magistratii si opinia publica in scopul sustinerii desfiintarii Sectiei pentru Investigarea Infractiunilor din Justitie (SIIJ) este o operatiune de dezinformare pe plan... ...continuare.

Irakul a votat EXPULZAREA armatei americane din tara

publicat 2020-01-05 18:31:53 (Romania-TV)
Irakul a votat EXPULZAREA armatei americane din tara Parlamentul de la Bagdad a adoptat duminica o rezolutie prin care cere Guvernului sa expulzeze trupele americane din Irak, in urma unui raid aerian al fortelor SUA care l-a vizat pe generalul iranian Qasem Soleimani. Rezolutia solicita Guvernului irakian sa anuleze cererea de asistenta adresata coalitiei coordonata de SUA, care opereaza in Irak impotriva retelei teroriste Stat Islamic. Iranul se pregateste de razboi. Consilierul ayatollahului a dezvaluit strategia razbunarii "Guvernul irakian... ...continuare.

Cea mai varstnica persoana din lume si-a serbat cea de-a 117 zi de nastere

publicat 2020-01-05 18:17:01 (Romania-TV)
Cea mai varstnica persoana din lume si-a serbat cea de-a 117 zi de nastere Tanaka a fost sarbatorita de membrii personalului si de prietenii ei de la camin, potrivit imaginilor transmise de televiziunea locala TVQ Kyushu Broadcasting. Tanaka, a carei zi de nastere a fost pe 2 ianuarie, a gustat din tortul pregatit pentru petrecere. "Gustos. Mai vreau", a spus ea cu zambetul pe buze, scrie Agerpres. Guinness World Records a recunoscut-o anul trecut pe Kane Tanaka ca fiind cea mai varstnica persoana din lume si cea mai varstnica femeie din lume. Omologarea oficiala a... ...continuare.

Doua persoane s-au rasturnat cu un ATV in apropierea statiunii Ranca, una find in stare grava

publicat 2020-01-05 18:17:01 (Romania-TV)
Doua persoane s-au rasturnat cu un ATV in apropierea statiunii Ranca, una find in stare grava Salvamontistii intervin, duminica, in masivul Parang, unde doua persoane s-au rasturnat cu un ATV, pe una dintre vaile din apropierea statiunii Ranca. Se intervine cu trei utilaje senilate ce tracteaza sanii speciale pentru transportul accidentatilor. "Primul echipaj de salvamontisti a ajuns la locul accidentului si acorda primul ajutor celor doua victime", a transmis Salvamont Gorj, precizand ca, dupa evaluarea victimelor, s-a stabilit ca situatia impune preluarea uneia dintre victime urgent... ...continuare.

O femeie de 64 de ani din Suceava a murit dupa ce a tinut post negru si a baut tuica

publicat 2020-01-05 18:01:53 (Romania-TV)
O femeie de 64 de ani din Suceava a murit dupa ce a tinut post negru si a baut tuica Echipajul SMURD ajuns la fata locului a intervenit cu o scara intrand in apartamentul femeii pe geamul deschis al balconului de la bucatarie. Femeia a fost gasita in baie cazuta, constienta insa fara a putea comunica. A fost transportata la UP.U. Suceava unde a fost diagnosticata cu hematom extradural occipital, prezentand halena etanolica. A fost supusa imediat unei interventii chirurgicale, iar la data de 2 ianuarie a decedat in Sectia de Reanimare a Spitalului Judetean Suceava. Urmeaza a... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro