EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Zona din Bucuresti unde masinile sub Euro 3 nu vor avea acces. Ce taxe si cum vor plati soferii din Bucuresti si Ilfov

publicat 2019-08-14 13:01:56 (Romania-TV)
Zona din Bucuresti unde masinile sub Euro 3 nu vor avea acces. Ce taxe si cum vor plati soferii din Bucuresti si Ilfov Autoturismele inmatriculate in Bucuresti si Ilfov, cu grad mare de poluare: Non Euro, Euro 1, Euro 2, vor fi interzise in Zona Centrala a capitalei. Pentru autovehicule inmatriculate in Municipiul Bucuresti si judetul Ilfov, cu norma de poluare Euro 3, accesul este permis numai in urma achizitionarii unei viniete electronice de tip Oxigen-C adica 75 de lei/luna si 900 lei pe an. Cele cu norma de poluare Euro 3, 4, 5 si 6, hibride sau electrice au acces pe toate drumurile din Bucuresti. Zona... ...continuare.

MESAJE DE SFANTA MARIA 2019. Se fac urari frumoase si de Adormirea Maicii Domnului 2019

publicat 2019-08-14 12:46:56 (Romania-TV)
MESAJE DE SFANTA MARIA 2019. Se fac urari frumoase si de Adormirea Maicii Domnului 2019 Mesaje de Sfanta Maria 2019. Peste doua milioane de romani isi serbeaza onomastica pe 15 august, cu ocazia sarbatorii de Sfanta Maria. Iata cele mai frumoase mesaje de la multi ani, felicitari si sms-uri dedicate celor sarbatoriti in aceasta zi. Peste 1.8 milioane de romance isi sarbatoresc onomastica in aceasta zi. Dintre femeile care isi serbeaza joi onomastica, 1.398.464 se numesc Maria, 273.454 Mariana, 51.620 poarta numele Marinela si alte 31.149 Mioara. De asemenea, 25.947 de femei au... ...continuare.

Oamenii cu care ne mandrim. Un profesor de religie din Botosani a facut credit la banca ca sa-i duca elevii saraci in tabara

publicat 2019-08-14 12:46:56 (Romania-TV)
Oamenii cu care ne mandrim. Un profesor de religie din Botosani a facut credit la banca ca sa-i duca elevii saraci in tabara Un profesor si-a facut credit la banca ca sa-si duca elevii saraci in tabara, scrie virale.ro Vasile Postolachi este un profesor de religie din satul Radauti Prut din judetul Botosani iar povestea lui a impresionat pe toata lumea dupa ce timp de 2 ani a facut credit la banca ca sa-i duca pe elevii nevoiasi in excursie. Citeste si Gestul de neinteles facut de un tanar parasit de iubita pe care voia sa o ceara de sotie. "M-a costat, dar ma simt bine" Are 30 de ani si este doctorand la... ...continuare.

Ce INEL a primit Iulia Vantur de ziua ei de la Salman Khan. Toata presa din India scrie despre asta

publicat 2019-08-14 12:46:56 (Romania-TV)
Ce INEL a primit Iulia Vantur de ziua ei de la Salman Khan. Toata presa din India scrie despre asta Presa din India scrie ca Iulia este nedezlipita de actor si ca, de ziua ei, dupa ce s-a sfatuit cu prietenii, Salman i-ar fi daruit un inel cu diamante, scrie virale.ro. Ziarele mondene din New Delhi scriu des despre cei doi, iar conform ultimelor vesti aparute in presa se pare ca Iulia si Salman au fost vazuti de mai multe ori impreuna la tot felul de petreceri cu staif. Ca de obicei, cei doi nu au dorit sa vorbeasca despre relatia lor. Citeste si Salman Khan a uitat-o pe Iulia Vantur.... ...continuare.

Nicusor Dan: Masurile propuse azi de Gabriela Firea sunt un nou gest de imagine, cu impact nesemnificativ

publicat 2019-08-14 12:33:56 (Romania-TV)
Nicusor Dan: Masurile propuse azi de Gabriela Firea sunt un nou gest de imagine, cu impact nesemnificativ "Dupa 3 ani, Firea descopera ca Bucurestiul este poluat si supraaglomerat. Masurile propuse azi sunt un nou gest de imagine, cu impact nesemnificativ atat asupra traficului cat si asupra poluarii", a scris Nicusor Dan pe pagina sa de Facebook. El sustine ca adevaratele masuri pentru reducerea traficului si a poluarii sunt: soseaua de centura, parcarile "Park and Ride", o strategie de management a locurilor de parcare pentru tot orasul, un adevarat sistem de management al traficului, benzi... ...continuare.

GEM DE CAISE, DULCEATA DE CAISE, trei retete delicioase pentru camara oricarei gospodine

publicat 2019-08-14 12:33:56 (Romania-TV)
GEM DE CAISE, DULCEATA DE CAISE, trei retete delicioase pentru camara oricarei gospodine Atunci cand facem dulceata de caise trebuie sa amestecam constant in special in partea finala pentru a evita afumarea acesteia. Cu 10 minute inainte de a lua oala de pe foc, se poate adauga miezul semintelor de caise, ii vor da un gust special. Dulceata de caise fara conservant Dulceata de caise. Ingrediente:    5 kilograme de caise  2,5 kilograme de zahar zeama de la 2 lamai 1 baton de vanilie   Dulceata de caise. Mod de preparare: Se spala caisele si se aleg fructele care sunt coapte... ...continuare.

Descoperiri socante in casa lui Gheorghe Dinca! Ce au gasit anchetatorii

publicat 2019-08-14 12:33:55 (Romania-TV)
Descoperiri socante in casa lui Gheorghe Dinca! Ce au gasit anchetatorii Sub casa cu etaj in care Dinca ar fi sechestrat victimele, zace un munte de gunoi: ca sa rascoleasca macar la suprafata, anchetatorii au adus un buldoexcavator. In mizeria care sufoca intreaga curte, suspectul a sapat o groapa, in care crestea nutrii. Gheorghe Dinca era si columbofil. In curtea casei, a ridicat o antena ca porumbeii sa aiba unde sa se odihneasca. Ce se vede insa cu ochiul liber e nimic pe langa ce se afla in pamant: cu utilajul pe care l-au adus, anchetatorii sapa la 4-5... ...continuare.

Urarea pe care nu este bine sa o faci pe 15 august, de Adormirea Maicii Domnului

publicat 2019-08-14 12:33:55 (Romania-TV)
Urarea pe care nu este bine sa o faci pe 15 august, de Adormirea Maicii Domnului Invatatorii spun ca Fecioara Maria ar mai fi trait inca 11 ani dupa ce Hristos a fost rastignit. Atunci cand Maicii Domnului i se apropia trecerea, Arhanghelul Gavriil i-a vestit adormirea, la fel cum ii vestise nasterea pruncului Iisus. Totul s-a intamplat cu trei zile inainte de trecerea ei la Ceruri. "Acestea zice Fiul tau: «Vremea este a muta pe Maica Mea la Mine. Nu te teme de aceasta, ci primeste cuvantul cu bucurie, de vreme ce vii la viata cea nemuritoare»", au fost cuvintele... ...continuare.

Horoscopul INDIAN al saptamanii: Noi mesaje din intelepciunea lui Buddha

publicat 2019-08-14 12:18:56 (Romania-TV)
Horoscopul INDIAN al saptamanii: Noi mesaje din intelepciunea lui Buddha O foarte mare parte a omenirii se ghideaza zi de zi dupa horosocopul indian sau vedic, asa cum noi citim zilnic horoscopul vestic. Astrologia indiana dateaza de 6000 ani si este la fel de veche ca yoga si ayurveda. Pentru multi astrologi si spirituali, horoscopul indian este foarte important si contine intelepciune mai profunda decat horoscopul vestic. Motivul ? Astrologia indiana se bazeaza foarte mult pe legatura spirituala dintre sufletul reincarnat al omului, planete, constelatii si voia... ...continuare.

Explicatia din spatele imaginilor virale pe Facebook! Fenomen rar in Muntii Ceahlau VIDEO

publicat 2019-08-14 12:18:56 (Romania-TV)
Explicatia din spatele imaginilor virale pe Facebook! Fenomen rar in Muntii Ceahlau VIDEO O turista ajunsa pe Muntii Ceahlau, Lacramioara Juncu, a postat o filmare incredibila. "Imaginile sunt publice din dorinta de a trai si altii o parte din bucuria pe care am simtit-o acolo sus. Acum doi ani, pe 5 august, am urcat pe Ceahlau dorind sa vad piramida, Nu a fost sa fie, conditiile meteo nu au fost prielnice. Nici nu urcasem decat pana la cabana meteo. Efectul muntelui asupra mea a fost fantastic, astfel incat am revenit cat de des am putut nu a contat anotimpul si nici vremea.... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com