CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




COD GALBEN de ploi torentiale, descarcari electrice si vijelii. Unde lovesc fenomenele meteo periculoase in urmatoarele ore

publicat 2018-05-28 12:30:18 (Romania-TV)
COD GALBEN de ploi torentiale, descarcari electrice si vijelii. Unde lovesc fenomenele meteo periculoase in urmatoarele ore COD GALBEN Valabil de la : 28-05-2018 ora 12:00 pana la : 28-05-2018 ora 13:00 In zona : Judetul Arad: Halmagiu, Varfurile, Halmagel; Judetul Hunedoara: Vata de Jos, Baia de Cris, Tomesti, Bulzestii de Sus; Judetul Bihor: : zona de munte de peste cota 1800 m; Judetul Bihor: Campani, Nucet, Cristioru de Jos; Judetul Caras-Severin: Otelu Rosu, Zavoi, Bautar, Rusca Montana, Glimboca, Marga; Se vor semnala : averse de ploaie care vor cumula 20-25 l/mp, frecvente descarcari electrice,... ...continuare.

Alerta de FENOMENE PERICULOASE! Avertizare de ULTIMA ORA din partea meteorologilor: FURTUNA si GRINDINA vor matura totul in cale. Ce zone vor fi lovite

publicat 2018-05-26 14:45:01 (Antena-1)
Alerta de FENOMENE PERICULOASE! Avertizare de ULTIMA ORA din partea meteorologilor: FURTUNA si GRINDINA vor matura totul in cale. Ce zone vor fi lovite Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, sambata, noi avertizari nowcasting Cod portocaliu de furtuna, valabile in urmatoarea ora, in localitati din judetele Bihor si Cluj. ...continuare.

Cod portocaliu de furtuna in localitati din judetele Bihor si Cluj

publicat 2018-05-26 14:30:04 (Capital)
Cod portocaliu de furtuna in localitati din judetele Bihor si Cluj Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, sambata, noi avertizari nowcasting Cod portocaliu de furtuna, valabile in urmatoarea ora, in localitati din judetele Bihor si Cluj. ...continuare.

Dezastrul provocat de soferul unui TIR care nu s-a asigurat la iesirea dintr-o benzinarie

publicat 2018-05-26 07:45:11 (ProTV)
Un tânar de 21 de ani si sora lui de numai 8 ani au scapat cu viata, ca prin minune, dupa ce masina în care se aflau a intrat sub un TIR. Totul s-a petrecut pe drumul european 79, în judetul Bihor. ...continuare.

Un politist care dirija circulatia a fost calcat de un TIR

publicat 2018-05-22 16:45:21 (Romania-TV)
Un politist care dirija circulatia a fost calcat de un TIR "Apelul a fost la 112 a fost efectuat la 13:08, potrivit acestuia un autocamion a acrosat un politist rutier. Politistii rutieri s-au deplasat la fata locului pentru a efectua cercetari si a stabili circumstantele in care s-a produs accidentul", a declarat comisar IPJ Bihor, Alina Dinu. ...continuare.

COD GALBEN de PLOI, DESCARCARI ELECTRICE si GRINDINA. Vezi zonele vizate de meteorologi

publicat 2018-05-21 12:00:21 (Romania-TV)
COD GALBEN de PLOI, DESCARCARI ELECTRICE si GRINDINA. Vezi zonele vizate de meteorologi COD GALBEN, valabil de la ora 11:30 pana la ora 12:30 In zona: Judetul Bihor: Beius, Finis, Draganesti, Curatele, Budureasa, Tarcaia, Lazuri de Beius, Pocola; Se vor semnala frecvente descarcari electrice, averse de ploaie care vor cumula 20-25 l/mp, grindina de mici dimensiuni, intensificari de scurta durata ale vantului. ...continuare.

NOAPTEA MUZEELOR 2018. Programul complet al muzeelor din Bihor

publicat 2018-05-18 18:45:02 (Antena3)
NOAPTEA MUZEELOR 2018. Programul complet al muzeelor din Bihor NOAPTEA MUZEELOR 2018 BIHOR. In noaptea de sambata spre duminica va avea loc in judetul Bihor, evenimentul Noaptea Muzeelor. Iata programul complet din judet. NOAPTEA MUZEELOR 2018 BIHOR. Muzeul Memorial... ...continuare.

Tragedie in Bihor. Un adolescent a murit dupa ce a lovit cu mopedul un caine si a intrat intr-un cap de pod

publicat 2018-05-14 14:30:29 (Romania-TV)
Tragedie in Bihor. Un adolescent a murit dupa ce a lovit cu mopedul un caine si a intrat intr-un cap de pod Adolescentul de 16 ani a fost gasit decedat abia dupa 9 ore. DIn primele informatii se pare ca baiatul a lovit cu mopedul un caine, apoi a intrat intr-un cap de pod. Politia Bihor a anuntat, luni, printr-un comunicat ca evenimentul rutier s-a produs in cursul noptii de vineri spre sambata, pe drumul comunal 130, in localitatea bihoreana Almasu Mare, fiind descoperit, insa, mult mai tarziu. Accidentul a fost anuntat prin 112 abia la ora 9.22, baiatul fiind deja decedat. "Politistii bihoreni... ...continuare.

Aglomeratie pe cerul din Salonta. Sute de avioane in miniatura s-au intrecut intr-o competitie

publicat 2018-05-14 08:00:29 (ProTV)
A fost aglomeratie duminica pe cerul din Salonta, în judetul Bihor. ...continuare.

VIDEO/Pace intre cojocul de Bihor si vesta de Dior! Celebra casa de moda era acuzata ca a copiat modelul romanesc

publicat 2018-05-12 09:15:26 (Libertatea)
VIDEO/Pace intre cojocul de Bihor si vesta de Dior! Celebra casa de moda era acuzata ca a copiat modelul romanesc Artistul Mircea Cantor a expus, la Art Safari 2018, o lucrare prin care cojocul de Bihor a fost “infratit” cu cel de Dior, pentru a arata puterea artei mestesugaresti din Romania de a trece prin timp si a ajunge sa fie copiata, acum, de una dintre cele mai mari case de moda din lume.  Saptamana aceasta s-a […] Post-ul VIDEO/Pace intre cojocul de Bihor si vesta de Dior! Celebra casa de moda era acuzata ca a copiat modelul romanesc apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro