EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Ca la noi, LA NIMENI! Aer cu otrava in Bucuresti! Poluare istorica, niciun vinovat

publicat 2020-03-05 08:02:57 (Money.ro)
Ca la noi, LA NIMENI! Aer cu otrava in Bucuresti! Poluare istorica, niciun vinovat "Am transmis deja o adresa catre presedintele Romaniei si catre CSAT in care am descris si in termeni tehnici si in termeni administrativi ceea ce s-a intamplat in Bucuresti in 1 si 2 martie, in seara de duminica spre luni, si am transmis solicitarea de a se analiza situatia grava din Muniicipiul Bucuresti in cadrul unei sedinte a CSAT, Populatia trebuie sa fie protejata si nu ajuta la nimic daca responsabilii si decidentii de la Guvern arunca responsabilitatea dintr-o parte in acealalta.... ...continuare.

O carte pe zi: "Mitul ca izvor al Istoriei" de Alex Mihai Stoenescu

publicat 2020-03-05 08:02:56 (Mediafax)
O carte pe zi: Mitul ca izvor al Istoriei de Alex Mihai Stoenescu "Ca fiinte superioare, suntem creatori de mituri, spune Alex Mihai Stoenescu. Vrand-nevrand ne imaginam scenarii, fie zamislite din viata noastra, fie inspirate de altii. Cartea mea se ocupa de felul in care istoricul profesionist extrage informatie istorica din literatura mitologica ajunsa la noi." ...continuare.

Cursuri suspendate pentru colegii baiatului de 16 ani, diagnosticat cu coronavirus

publicat 2020-03-05 08:02:48 (Libertatea)
Cursuri suspendate pentru colegii baiatului de 16 ani, diagnosticat cu coronavirus Toti colegii de clasa ai tanarului de 16 ani, ale carui teste au iesit pozitive pentru coronavirus, vor fi izolati la domiciliu, iar cursurile clasei vor fi suspendate, anunta Directia de Sanatate Publica Timis. Suspendarea cursurilor pentru clasa in care a invatat baiatul confirmat cu noul coronavirus a fost luata de Directia de Sanatate Publica […] ...continuare.

FCSB. EXCLUSIV Marcel Raducanu ii spulbera sperantele lui Gigi Becali: "30 de milioane pentru Florinel Coman? Poate intreg clubul sa faca 30 de milioane!"

publicat 2020-03-05 08:01:05 (Gazeta-Sporturilor)
FCSB. EXCLUSIV Marcel Raducanu ii spulbera sperantele lui Gigi Becali: 30 de milioane pentru Florinel Coman? Poate intreg clubul sa faca 30 de milioane! Marcel Raducanu (65 de ani), dublu campion cu Steaua, a acordat un interviu extins Gazetei Sporturilor, in care a vorbit despre situatia curenta a fotbalului romanesc.  Fost jucator la Steaua sau Borussia Dortmund, Marcel Raducanu nu intelege sumele exorbitante pe care Gigi Becali le inainteaza atunci cand vorbeste la TV despre un posibil transfer al lui Florinel Coman (21 de ani). ... ...continuare.

Andreea Balan, adevarul despre ruptura de George Burcea. Cand a simtit artista ca s-a schimbat sotul ei: "Mi-a spus ca nu mai are sentimente pentru mine"

publicat 2020-03-05 08:01:02 (CanCan)
Andreea Balan, adevarul despre ruptura de George Burcea. Cand a simtit artista ca s-a schimbat sotul ei: Mi-a spus ca nu mai are sentimente pentru mine Andreea Balan a dat adevarul pe fata, la numai cateva zile de cand si-a asumat, pe retelele de socializare, despartirea de George Burcea. In emisiunea lui Dan Capatos, artista a facut cele mai sincere si mai dureroase dezvaluiri si nu s-a ferit sa spuna care a fost momentul in care a simtit ca s-a produs […] The post Andreea Balan, adevarul despre ruptura de George Burcea. Cand a simtit artista ca s-a schimbat sotul ei: "Mi-a spus ca nu mai are sentimente pentru mine" appeared first on... ...continuare.

Ploi si temperaturi scazute... Prognoza meteo pentru joi, 5 martie

publicat 2020-03-05 08:01:02 (Antena3)
Ploi si temperaturi scazute... Prognoza meteo pentru joi, 5 martie Primavara si-a intrat in drepturi. Chiar daca temperaturile nu vor fi extreme, meteorologii anunta ca vremea se schimba in toata tara, ploile fiind prezente in majoritatea zonelor. ...continuare.

Impact devastator intre doua TIR-uri in Buzau. Unul dintre soferi nu a putut fi salvat

publicat 2020-03-05 07:47:50 (ProTV)
Impact devastator intre doua TIR-uri in Buzau. Unul dintre soferi nu a putut fi salvat Impact devastator miercuri noapte între doua TIR-uri în judetul Buzau. ...continuare.

Un microbuz a luat foc in mers, in apropiere de Iasi. Starea celor zece pasageri

publicat 2020-03-05 07:47:50 (ProTV)
Un microbuz a luat foc in mers, in apropiere de Iasi. Starea celor zece pasageri Panica printre pasagerii unui microbuz care a luat foc în mers, la câtiva kilometri de Iasi. ...continuare.

Camion inghitit de flacari. Șoferul a fost salvat la limita de doi politisti

publicat 2020-03-05 07:47:50 (ProTV)
Camion inghitit de flacari. Șoferul a fost salvat la limita de doi politisti Doi politisti din New Jersey au salvat la limita un barbat dintr-un camion în flacari. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro