EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Un pescar blocat in namol a chemat in ajutor pompierii

publicat 2019-08-15 14:01:55 (Mediafax)
Un pescar blocat in namol a chemat in ajutor pompierii Un barbat care pescuia in Mures, in apropierea localitatii Coslariu, din judetul Alba, a chemat in ajutor pompierii dupa ce s-a afundat pana la brau in namolul de pe marginea apei si nu a mai putut iesi, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Imagini de la Marea Neagra, de Sf. Maria. 10.000 de oameni au asistat la manifestarile de Ziua Marinei Romane de la Constanta

publicat 2019-08-15 13:46:59 (Mediafax)
Imagini de la Marea Neagra, de Sf. Maria. 10.000 de oameni au asistat la manifestarile de Ziua Marinei Romane de la Constanta Spectacolul naval de Ziua Marinei Romane de la Constanta s-a incheiat. Au asistat aproximativ 10.000 de oameni. Urmeaza jocuri marinaresti in Portul Tomis. ...continuare.

FOTO O statuie cu o "femeie de reconfortare", cenzurata in Japonia, ia calea unui Muzeu al libertatii

publicat 2019-08-15 13:16:55 (Mediafax)
FOTO O statuie cu o femeie de reconfortare, cenzurata in Japonia, ia calea unui Muzeu al libertatii O statuie reprezentand o "femeie de reconfortare", scoasa dintr-o expozitie japoneza dupa ce au fost primite amenintari, a fost achizitionata de un om de afaceri spaniol care si-a anuntat intentia de a deschide un muzeu la libertatii, arata Reuters. ...continuare.

WSJ: Producatorii de struguri din SUA dezvolta soiuri cu arome noi, pe fondul diversificarii cererii

publicat 2019-08-15 13:01:55 (Mediafax)
WSJ: Producatorii de struguri din SUA dezvolta soiuri cu arome noi, pe fondul diversificarii cererii Producatorii de struguri din SUA au dezvoltat o serie de soiuri noi, precum cel cu gust de vata de zahar, pe fondul solicitarilor din ce in ce mai pretentioase ale consumatorilor, preocupati de showuri culinare televizate si obisnuiti cu fructe pe tot parcursul anului, scrie The Wall Street Journal. ...continuare.

Starul UFC Nate Diaz a fumat o tigara cu cannabis, in timpul unui antrenament public

publicat 2019-08-15 13:01:55 (Mediafax)
Starul UFC Nate Diaz a fumat o tigara cu cannabis, in timpul unui antrenament public Controversata vedeta UFC, Nate Diaz (34 de ani), si-a aprins, miercuri, in timpul antrenamentelor publice, premergatoare galei UFC 241, o tigara cu cannabis. ...continuare.

STIRILE OREI 12.00, 15 august

publicat 2019-08-15 12:47:07 (Mediafax)
STIRILE OREI 12.00, 15 august MEDIAFAX va prezinta stirile orei 12.00 ...continuare.

Ce spune Alin Tanase (Greenpeace) despre vinieta din Capitala: Este o masura de care toti avem nevoie

publicat 2019-08-15 12:47:07 (Mediafax)
Ce spune Alin Tanase (Greenpeace) despre vinieta din Capitala: Este o masura de care toti avem nevoie Alin Tanase, coordonator de campanii la Greenpeace Romania, a precizat pentru MEDIAFAX ca proiectul privind vinieta in Capitala si interzicerea masinilor sub Euro 3 in Centru este binevenit si considera ca va duce la imbunatatirea calitatii aerului. Tanase spune ca este nevoie si de alte proiecte. ...continuare.

STIRILE OREI 12.00

publicat 2019-08-15 12:31:55 (Mediafax)
STIRILE OREI 12.00 MEDIAFAX va prezinta stirile orei 12.00 ...continuare.

Mitropolitul Clujului: Maica Domnului plange pentru ca au emigrat 5 milioane de romani

publicat 2019-08-15 12:16:55 (Mediafax)
Mitropolitul Clujului: Maica Domnului plange pentru ca au emigrat 5 milioane de romani Mitropolitul Clujului, IPS Andrei Andreicut, crede ca unul dintre motivele pentru care plange Maica Domnului este emigrarea a 5 milioane de romani, plecati in cautarea unui loc de munca. Efectul este dezbinarea multor familii, spune IPS Andrei. ...continuare.

Operatoarea 112 care a discutat cu Alexandra, si i-a spus "Da-mi un punct de reper, cum crezi ca te gasim?", nu a fost sanctionata - surse

publicat 2019-08-15 12:16:55 (Mediafax)
Operatoarea 112 care a discutat cu Alexandra, si i-a spus Da-mi un punct de reper, cum crezi ca te gasim?, nu a fost sanctionata - surse Operatoarea care a discutat cu Alexandra atunci cand fata a sunat la 112 inca nu a fost sanctionata de STS, au precizat, pentru MEDIAFAX, surse apropiate cazului crimelor din Caracal. Stenogramele arata ca operatoarea o intreaba cum sa o gaseasca daca nu spune unde este. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com